Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palestyńska rodzina chce od Izraela 200 mln. dolarów

0
Podziel się:

Stracili 29 bliskich i domagają się za to odszkodowania.

Palestyńska rodzina chce od Izraela 200 mln. dolarów
(PAP/EPA)

Palestyńska rodzina, która podczas izraelskiej ofensywy straciła 29 bliskich, domaga się od izraelskiego rządu 200 milionów dolarów odszkodowania. Wniosek w tej sprawie wpłynął do sądu w Nazaret na Zachodnim Brzegu.

Rodzina Samuni podczas ofensywy straciła 29 swoich bliskich i cały majątek. Wniosek przeciwko izraelskiemu premierowi, ministrowi obrony i szefowi armii wpłynął do sądu w Nazaret na Zachodnim Brzegu. Armia została w nim oskarżona o brak ostrożoności, pogwałcenie obowiązków i _ karalne zaniedbanie _, czyli zabicie niewinnych cywilów w ich domu i schronie.

Według prokuratury, wniosek rodziny Samouni nie jest jedynym. Palestyńska rodzina z obozu dla uchodźców Jabaliya na północy Strefy, która straciła 11 dzieci, w podobnym wniosku domaga się ponad 40 milionów dolarów odszkodowania.

Podczas izraelskiej ofesywy zginęło około 1400 Palestyńczyków i 13 Izraelczyków, w tym 10 żołnierzy. Izrael tłumaczy, że ofensywa była odpowiedzią na prowadzony przez Hamas ostrzał południowych terytoriów państwa żydowskiego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)