Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Palikot odkrywa karty w sprawie nowej partii

0
Podziel się:

Poseł PO stawia między innymi na wolności obywatelskie, in vitro, parytety i eutanazję.

Palikot odkrywa karty w sprawie nowej partii
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Więcej wolności obywatelskiej, poparcie dla in vito, parytetów i związków partnerskich, liberalizacja ustawy aborcyjnej i _ jakiejś formy eutanazji _. Duży nacisk chce kłaść na kulturę i edukację - takie założenia chce w swojej nowej partii promować Janusz Palikot.

Polityk PO potwierdza, że 2 października w Sali Kongresowej w Warszawie odbędzie się Kongres Ruchu Poparcia Palikota. Lubelski poseł PO złożył już także w sądzie wniosek o rejestrację stowarzyszenia _ Nowoczesna Polska _.

Janusz Palikot zaznacza, że już w październiku powstaną regionalne struktury stowarzyszenia, które być może później przekształci się w partię. Palikot chce także powołać zespół parlamentarny, który ma zająć się zagadnieniami ujętymi w haśle _ Nowoczesna Polska _.

Palikot decyzję o utworzeniu nowej partii uzależnia od tego, czy PO odejdzie od konserwatywnego myślenia, a nie od tego czy wyrzuci go ze swoich struktur. Poseł zaznaczył, że PO nie ukarze go raczej wykluczeniem, bo jak podkreślił polityk, byłaby to decyzja niezrozumiała ze względu na duży odzew do władz PO w jego obronie. Palikot podkreślił też, że czymś kuriozalnym byłoby wykluczenie go za wypowiedzi, które wydają się być umiarkowane przy tym jak wyraża się czołówka PiS - u.

Lubelski poseł zaznacza, że nowa partia centrolewicowa mogłaby być szansą na modernizację Polski i nawiązanie dialogu między politykami, którzy oczekują innej oferty, niż ta jaką proponują w tej chwili partie - zarówno PO jak i SLD.
Palikot zdradza też, że jego ugrupowanie miałoby zająć się dość szeroko zmianami w Kodeksie Karnym takimi jak _ kontrola podsłuchów, wprowadzenie odpowiedzialności prokuratorów za składane wnioski, które często okazują się później bezpodstawne. _

Polityk PO chce skończyć także z karaniem za obrazę prezydenta czy uczuć religijnych.
Zamierza walczyć także o prawa kobiet i mniejszości poprzez wprowadzenie parytetów, legalizację związków partnerskich, in vitro czy liberalizację ustawy aborcyjnej. Polityk uważa też, że w Polsce potrzebny jest _ testament życia _ oraz _ jakaś _ forma eutanazji.

Palikot zaznaczył, że nie liczy na to że z PO do jego ugrupowanie przejdą znaczący politycy, dodał nawet że tego by nie chciał. Polityk przyznał, że zwróciło się do niego już kilka znanych postaci sceny politycznej, które gotowe są przejść do nowego ugrupowania jednak Palikot podkreślił, że _ ich nie chce _ .

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t83737.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/schetyna;to;nie;hipopotam;palikot;przeprasza,77,0,576333.html) Schetyna to nie hipopotam, Palikot przeprasza Poseł obiecał też: to koniec kontrowersyjnych wypowiedzi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t103215.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;donosi;na;posla;pis;podzegal;do;zabicia;mnie,77,0,651597.html) Palikot donosi na posła PiS: Podżegał do zabicia mnie Chodzi o wywiad Adama Hofmana dla jednej z gazet.
wiadmomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)