Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Palikot odwołany. Nie jest już szefem Przyjaznego Państwa

0
Podziel się

Został on jednogłośnie odwołany. Zastąpi go Adam Szejnfeld.

Palikot odwołany. Nie jest już szefem Przyjaznego Państwa
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEhIZQQB

*Janusz Palikot (niezrzeszony) został jednogłośnie odwołany z funkcji przewodniczącego komisji Przyjazne Państwo. *

Nowym szefem komisji został były wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld (PO).

Szejnfeld podkreślił, że ta decyzja nie ma nic wspólnego z polityką. Zaznaczył, że Palikot w ostatnim czasie nie przykładał się do pracy w komisji.

bEhIZQQD

_ - Palikot od wielu tygodni, jeśli nie od wielu miesięcy pewnie zajęty innymi sprawami, swoją inicjatywą polityczną i społeczną, nie pracuje w komisji. W związku z czym ta komisja de facto zaczęła gasnąć w swojej pracy i trzeba ją pobudzić _ - powiedział Szejnfeld.

Tłumaczył, że w ostatnim czasie spadła liczba posiedzeń komisji, jej inicjatyw, jak i obecności Palikota, a to, jak zaznaczył dezorganizuje jej prace. Zapewnił, że w takiej sytuacji wniosek o odwołanie Palikota pojawiłby się nawet, gdyby nadal był on członkiem PO.

Wiceszef komisji Marek Wikiński (SLD) nie ma jednak wątpliwości, że pozbawienie Palikota funkcji przewodniczącego to decyzja polityczna. _ - Janusz Palikot odchodząc z PO musiał liczyć się z konsekwencjami. Funkcja przewodniczącego komisji z wyliczeń parytetowych przynależy PO, z związku z czym naturalną rzeczą jest, że PO wnioskuje o odwołanie posła niebędącego członkiem klubu PO _ - powiedział.

Według posła Sojuszu PO odwołując Palikota dokonała ojcobójstwa, gdyż to właśnie on _ był ojcem komisji Przyjazne Państwo _. Jednak sam Wikiński, który poparł wniosek ws. Palikota, przyznaje, że były polityk PO w ostatnich miesiącach nie przykładał się do pracy w komisji.

bEhIZQQJ

_ - Janusz Palikot spłodził nowe dziecko, swój Ruch Poparcia i to absorbowało najwięcej jego czasu i uwagi. Rzeczywiście komisja Przyjazne Państwo była przez niego traktowana po macoszemu _ - zaznaczył.

Adam Hofman (PiS) komentując decyzję o odwołaniu Palikota powiedział, że ta decyzja to wyraz logiki jaką kieruje się PO. _ _

_ - Janusz Palikot był u nas, kąsał dla nas, atakował PiS dla nas, był dobry. Janusz Palikot atakuje dla siebie, atakuje PiS, żeby zbudować swoją partię, to jest niedobry. To jest taka logika, która z poważną demokracją nie ma nic wspólnego i pokazuje, jakie są dziś standardy w PO _ - ocenił.

bEhIZQQK

Poseł dodał, że jak na razie klub PiS nie podjął decyzji, czy w związku z odwołaniem Palikota, posłowie tego klubu powrócą do komisji. Od grudnia 2008 r. w komisji nie zasiadają posłowie PiS, w ramach bojkotu Palikota.

Sam Palikot nie wziął udziału w środowym posiedzeniu komisji i nie odbiera telefonu. Na godz. 15.30 zwołał konferencję prasową. Szejnfeld pytany, czy rozmawiał z Palikotem o jego odwołaniu, powiedział: _ Rozmawiałem z panem przewodniczącym, skwitował naszą rozmowę tym, że jeżeli jest taka potrzeba, to mamy go odwołać _.

Nowy przewodniczący komisji Przyjazne Państwo za swój główny cel stawia sobie przede wszystkim usprawnienie pracy komisji.

Nowym wiceprzewodniczącym komisji w miejsce Szejnfelda, posłowie wybrali w środę Krzysztofa Borkowskiego (PSL).

bEhIZQQL

Janusz Palikot zrezygnował na początku października z członkostwa w PO i klubie parlamentarnym Platformy. 2 października w Warszawie odbył się pierwszy kongres Ruchu Poparcia Palikota, w którym uczestniczyło około 4 tys. osób. Poseł złożył też już w Sądzie Okręgowym w Warszawie wniosek o rejestrację partii politycznej pod nazwą Ruch Poparcia.

| Czytaj w Money.pl | |
| --- | --- |
| [ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t113783.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/protesty;pod;siedzibami;biskupow;premier;to;niestosowne,250,0,698874.html) | Protesty pod siedzibami biskupów. Premier: to niestosowne To pomysł Ruchu Poparcia Janusza Palikota. |
| [

]( http://news.money.pl/artykul/palikot;sklada;wnioski;zeby;zdazyc;przed;wyborami,38,0,695590.html ) | Palikot składa wnioski, żeby zdążyć przed wyborami Poseł złożył wniosek o rejestrację partii _ Ruch Poparcia _. |

bEhIZQRe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)