Notowania

partia palikota
03.10.2010 07:29

Palikot ostro atakowany za swój Ruch i postulaty

Powtarza postulaty Platformy, nie ma szans mówią politycy koalicji. PiS: To dowód na bezideowość PO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

*Poseł Janusz Palikot otwierając kongres Ruchu _ Nowoczesna Polska _, przedstawił 15 postulatów. Dotyczą one między innymi legalizacji związków partnerskich, pełnej laicyzacji państwa oraz jawności wszystkich dokumentów urzędowych. Suchej nitki nie pozostawiają na nim zarówno politycy koalicji jak i opozycyjni posłowie. *

Posłanka PO Małgorzata Kidawa - Błońska zauważyła, że kongres był dobrze zorganizowany, jednak Janusz Palikot nie powiedział nic nowego.

POSŁUCHAJ MAŁGORZATY KIDAWY-BŁOŃSKIEJ:

Małgorzata Kidawa - Błońska zwróciła uwagę, że postulat Janusza Palikota laicyzacji państwa świadczy o tym, iż poseł z Lublina nie zna dokładnie polskiego ustawodawstwa, w którym już funkcjonuje rozdział państwa i Kościoła.

Poseł PiS Zbigniew Girzyński uważa, że działalność Janusza Palikota jest przejawem głębokiego kryzysu w Platformie Obywatelskiej._ - To dowód na zupełną bezideowość tej partii. Chodzi w niej tylko o to by zachować władzę - _ mówi poseł.

POSŁUCHAJ ZBIGNIEWA GIRZYŃSKIEGO:

Poseł SLD Bartosz Arłukowicz uważa, że Polacy odwracają się od prawicowości i konserwatyzmu i zaczynają otwierać się na lewicę.

POSŁUCHAJ BARTOSZA ARŁUKOWICZA:

Bartosz Arłukowicz nie spodziewa się jednak, by ruch Palikota zaszkodził Sojuszowi Lewicy Demokratycznej.

Stanisław Żelichowski z PSL uważa, że Janusz Palikot nie zjedna sobie wyborców swoim programem.

POSŁUCHAJ STANISŁAWA ŻELICHOWSKIEGO:

Stanisław Żelichowski zwrócił uwagę, że robiąc szum medialny wokół kongresu Janusza Palikota, niepotrzebnie przysparzamy mu popularności.

Politolodzy ciepło o Ruchu Palikota

Politolog Radosław Markowski powiedział w TVP Info, że Janusz Palikot rozpoczyna samodzielny byt na scenie politycznej w konkretny i zrozumiały dla ludzi sposób. I dlatego ma szansę zaistnieć na stałe na scenie politycznej. Jest zdania, ze Palikot w swoim wystąpieniu poruszył wiele istotnych kwestii.

Profesor Paweł Ruszkowski z UKSW jest zdania, że Janusz Palikot dobrze wybrał moment i dobra grupę docelową: młode pokolenie.
Ruszkowski zastrzega, że powodzenie partii Janusza Palikota zalezy od tego, czy szybko poszerzy się krąg liderów.

POSŁUCHAJ PAWŁA RUSZKOWSKIEGO:

Według sondażu Homo Homini dla Polskiego Radia, poparcie dla partii Palikota deklaruje 3,8 procent badanych. 56 proc. respondentów uważa, że Ruch Nowoczesna Polska zagrozi Platformie Obywatelskiej, 23 proc. - że Sojuszowi Lewicy Demokratycznej, 16 proc. - że Prawu i Sprawiedliwości i 4 proc. proc. - że Polskiemu Stronnictwu Ludowemu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/132/t111748.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/politycy;watpia;w;nowoczesna;polske;palikota,58,0,685626.html) Politycy wątpią w Nowoczesną Polskę Palikota Błaszczak: Być może to Donald Tusk buduje sobie lewą nogę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;nie;boi;sie;palikota,73,0,685641.html) Tusk nie boi się Palikota Premier uważa, że odejście znanego polityka nie odbije się na poparciu dla Platformy.
Tagi: partia palikota, zbigniew girzyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz