Notowania

partia palikota
07.10.2010 12:34

Palikot rezygnuje z nazwy "Nowoczesna Polska"

Były polityk PO zapowiedział, że jego ugrupowanie będzie się nazywało Ruch Poparcia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Janusz Palikot zrezygnował z używania w nazwie swojego stowarzyszenia sformułowania _ Nowoczesna Polska _. Zapowiedział na swoim blogu, że tworzone przez niego ugrupowania będzie się nazywało Ruch Poparcia.

O rezygnację ze słów _ Nowoczesna Polska _ zwróciła się do posła fundacja o tej samej nazwie. Palikot napisał na swoim blogu, że spotkał się z prezesem tej fundacji i przekonał się, _ jak kapitalną działalność ona prowadzi _. - _ Ruch nie może być w konflikcie z takimi organizacjami, to byłoby niezrozumiałe. Poprawiam więc wniosek do sądu i zmieniam nazwę na Ruch Poparcia. Ruch Poparcia czyli energetyczne Tak! _ - napisał na blogu.

Palikot ma nadzieję, że sąd zarejestruje ugrupowanie, bo jak napisał _ minęły już dwa miesiące i wciąż nie możemy prowadzić działalności, a także zbierać pieniędzy! _

2 października odbył się pierwszy kongres Ruchu Palikota, w którym uczestniczyło ok. 4 tys. osób. Wśród 15 postulatów programowych, przedstawionych wówczas przez polityka, znalazły się m.in.: usunięcie religii ze szkół, prawo kobiet do aborcji, darmowa antykoncepcja, refundacja in vitro, wprowadzenie edukacji seksualnej w szkołach, zaprzestanie finansowania Kościoła ze środków publicznych. Między 15 października a 15 listopada Palikot zamierza odwiedzić wszystkie województwa, aby spotkać się z działaczami zakładanego przez siebie ruchu.

Palikot odszedł już z PO i klubu parlamentarnego tej partii; zapowiedział, że 6 grudnia zrzecze się mandatu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t45835.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/piskorski;partia;palikota;nie;rozbije;po;zniechecil;ludzi,199,0,687815.html) Piskorski: Partia Palikota nie rozbije PO. Zniechęcił ludzi
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t112505.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/partia;palikota;koalicjantem;po;cicha;umowa,245,0,687605.html) Partia Palikota koalicjantem PO? _ Cicha umowa _ Na swoim blogu Janusz Palikot zamieścił rezygnację z członkostwa w partii oraz klubie parlamentarnym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t83738.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/premier;o;planach;palikota;bedzie;mi;go;zal,52,0,677172.html) Premier o planach Palikota: Będzie mi go żal Ekscentryczny poseł rozważa możliwość założenia ugrupowania.
Tagi: partia palikota, janusz palikot, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz