Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Palin obraża Obamę, odmawia mu męskości

0
Podziel się

W sporze o ustawę wymierzoną w nielegalnych imigrantów, padają mocne słowa.

Palin obraża Obamę, odmawia mu męskości
(geerlingguy/CC/Flickr)
bEinawER

Czołowy polityczny autorytet prawicy w USA, były doradca prezydenta George'a W. Busha, potępił byłą republikańską kandydatkę na wiceprezydenta Sarę Palin za obraźliwe sformułowanie pod adresem prezydenta Baracka Obamy.

Palin, była gubernator Alaski, ciesząca się ogromną popularnością w kręgach republikańskich konserwatystów, zaatakowała Obamę za kampanię rządu przeciw ustawie w Arizonie, wymierzonej w nielegalnych imigrantów.

W wywiadzie dla telewizji Fox News w niedzielę Palin pochwaliła gubernator Arizony Jan Brewer za poparcie tej ustawy i potępiła prezydenta za to, że z jego inicjatywy sąd federalny zablokował jej kluczowe przepisy.

bEinawET

_ - Gubernator Brewer ma cojones (hiszp. jaja), których nie ma nasz prezydent, aby dbać o Amerykanów w dążeniu do zabezpieczenia granic, co było celem praw imigracyjnych _ - powiedziała była kandydatka na wiceprezydenta.

Ustawa w Arizonie nakazywała m.in. policji sprawdzanie dokumentów osób, które podejrzewa, że są nielegalnymi imigrantami. Przeciwnicy ustawy twierdzą, że doprowadziłoby to do _ rasowego profilowania _. Sąd zakazał wprowadzania w życie tego przepisu. Gubernator Brewer odwołała się do sądu apelacyjnego. Spór znajdzie prawdopodobnie epilog przed Sądem Najwyższym.

Ustawa w Arizonie miała poparcie zdecydowanej większości mieszkańców tego stanu i nieznacznej większości całej populacji USA. Jednak były główny doradca polityczny prezydenta Busha, Karl Rove, obecnie czołowy komentator telewizji Fox News, skrytykował w poniedziałek Palin za jej wypowiedź.

_ - Tego rodzaju wulgarny język nie powinien być używany w stosunku do prezydenta. To w złym guście _ - powiedział.

bEinawEZ
bEinawFu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)