Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papież
20.04.2008 15:49

Papież na ruinach World Trade Center

Benedykt XVI odmówił modlitwę za ofiary ataków z 11 września oraz w intencji nawrócenia terrorystów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Papież modli się na ruinach World Trade Center w Nowym Jorku. Wizyta na Ground Zero jest jednym z ostatnich punktów pielgrzymki Benedykta XVI do Stanów Zjednoczonych.

Papież modlił się za ofiary zamachów i za ich rodziny. W miejscu, gdzie walące się wieże pogrzebały ponad 2700 osób papież najpierw modlił się w ciszy. Potem zapalił świecę i rozpoczął głośną modlitwę. "Boże miłości, współczucia i uleczenia. Spójrz na nas, ludzi różnych wiar i tradycji, którzy zebrali się tutaj, w miejscu niewiarygodnej przemocy i bólu" - mówił Benedykt XVI.

Benedykt XVI zjechał papamobile po specjalnej rampie do zabetonowanego już wykopu, w miejscu gdzie stały wieże Word Trade Center. Papież ukląkł przed symbolicznym, kwadratowym zbiornikiem z wodą, modlił się w ciszy i zapalił świecę. Następnie pobłogosławił 24 osoby - przedstawicieli rodzin ofiar zamachów, osób które uratowały się z płonących wież, a także nowojorskich strażaków i policjantów.

Papież modlił się nie tylko za tych, którzy 11 września stracili życie w Nowym Jorku, ale również za ofiary ataku na Pentagon oraz ofiary katastrofy czwartego z porwanych samolotów w Shankesville w Pensylwanii.

Tagi: papież, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz