Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papież na Twitterze. Ponad 10 mln ludzi obserwuje Franciszka

0
Podziel się

Papieski profil został zainaugurowany za pontyfikatu Benedykta XVI w ośmiu językach: włoskim, hiszpańskim, portugalskim, niemieckim, angielskim, francuskim, polskim i arabskim.

Papież na Twitterze. Ponad 10 mln ludzi obserwuje Franciszka
(Igor Petyx / Splash News/EAST NEWS)
bEsazXGt

Już ponad 10 milionów ludzi na świecie obserwuje profil papieża Franciszka na Twitterze, redagowany w 9 językach. Z okazji przekroczenia tej liczby na portalu społecznościowym zamieszczono specjalną wiadomość od papieża.

Papieski profil na Twitterze został zainaugurowany za pontyfikatu Benedykta XVI 12 grudnia 2012 roku w ośmiu językach: włoskim, hiszpańskim, portugalskim, niemieckim, angielskim, francuskim, polskim i arabskim. Następnie dodano wersję łacińską, którą błyskawicznie zaczęło czytać ponad 100 tysięcy osób.

Profil Benedykta XVI śledziło 3,3 mln osób (tzw. followers) na świecie. Po jego abdykacji konto wyłączono. W kwietniu, czyli miesiąc po wyborze Franciszka, jego profil na Twitterze obserwowało już 6 milionów ludzi.

bEsazXGv

Wczoraj wieczorem liczb ta przekroczyła 10 milionów. Z tej okazji zamieszczono komunikat od papieża, który w polskiej wersji językowej brzmi następująco: _ Drodzy Followers, dowiaduję się, że jest was już ponad 10 milionów! Z serca wam dziękuję i proszę, abyście nadal modlili się za mnie _.

Najwięcej obserwatorów - 4 miliony - profil Pontifex ma w wersji hiszpańskiej. Po angielsku śledzi go ponad 3 miliony ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl

bEsazXGW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)