Notowania

Benedykt XVI
03.10.2010 14:29

Papież piętnuje sycyliską Cosa Nostrę

Benedykt XVI: Trzeba wstydzić się zła i tego co obraża Boga i człowieka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sergey Kozhukhov/GFDL/Wikipedia)

*Benedykt XVI powiedział w Palermo, że trzeba wstydzić się zła i tego co obraża Boga i człowieka. W homili podczas mszy papież bezpośrednio odniósł się do _ fizycznych i moralnych cierpień _, których przyczyną jest zorganizowana przestępczość. *

Zwracając się do kilkudziesięciu tysięcy Sycylijczyków, zebranych na nabrzeżu Foro Italico w Palermo Benedykt XVI apelował, by nie popadali w rezygnację z obliczu zła.

_ - Dzisiaj jestem pośród was, by zaświadczyć o mej bliskości i moim wspomnieniu w modlitwie _ - zapewnił.

_ - Jestem tu, by dodać wam mocnej otuchy, byście nie lękali się głosić z jasnością świadectwa wartości ludzkich i chrześcijańskich, tak głęboko zakorzenionych w wierze i historii tej ziemi i tego ludu _ - mówił papież.

_ Trzeba się wstydzić zła, tego, co obraża Boga, tego, co obraża człowieka; trzeba się wstydzić zła, jakie wyrządza się wspólnocie obywatelskiej i religijnej czynami, które nie chcą wychodzić na światło dzienne _- stwierdził Benedykt XVI czyniąc wyraźną aluzję do mafii.

Zauważył: _ pokusa zniechęcenia, rezygnacji nachodzi tego, kto jest słaby w wierze, kto myli zło z dobrem, kto myśli, że w obliczu zła, często głębokiego, nie można nic zrobić _.

Papież postawił za wzór księdza Pino Puglisi, zamordowanego przez cosa nostra w 1993 roku.

_ - Ludu Sycylii, patrz z nadzieją na twą przyszłość. Żyj z odwagą i wartościami Ewangelii, aby rozbłysło na nowo światło dobra. Z mocą Boga wszystko jest możliwe! _ - powiedział Benedykt XVI.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/223/t111071.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/papiez;przeprosil;za;pedofile;w;kosciele,10,0,677898.html) Papież przeprosił za pedofilę w Kościele Benedykt XVI w poruszającym wystąpieniu porównał ofiary księży do męczenników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t81154.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/papiez;o;receptach;na;kryzys,117,0,538485.html) Papież o receptach na kryzys Zdaniem Benedykta XVI konieczne jest poczucie odpowiedzialności silniejsze od chęci zysku.
Tagi: Benedykt XVI, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz