Notowania

franciszek
14.03.2013 15:00

"Papież to Franciszek, a nie Franciszek I"

-Franciszek i basta - tak rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi rozwiał wątpliwości co do imienia nowego biskupa Rzymu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*_ - Papież nazywa się Franciszek, a nie Franciszek I. Franciszek i basta _ - tak rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi rozwiał wszelkie wąptliwości co do imienia nowego biskupa Rzymu. *

_ - Imię to ma ewidentnie wymiar ewangeliczny _ - dodał rzecznik na konferencji prasowej. Potwierdził przedstawioną wcześniej przez kardynałów relację, że wracając po konklawe do Domu Świętej Marty na kolację nowy papież powiedział do nich: _ Niech Bóg wam przebaczy _.

Podkreślił, że do watykańskiego hotelu nowy papież wracał z innymi purpuratami mikrobusem i nie skorzystał z podstawionej limuzyny.

Ponadto ks. Lombardi ujawnił, że rano Franciszek w domu duchowieństwa w centrum Rzymu, do którego pojechał po swe bagaże, zapłacił rachunek za nocleg.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież Franciszek przyjedzie do Polski? Zdaniem metropolity krakowskiego Stanisława Dziwisza, wybór Jorge Maria Bergoglia _ zaskoczył i zapowiada zmiany _. Papież przyjedzie do Polski.
Tak internet zareagował na nowego papieża W punkcie kulminacyjnym użytkownicy Twittera dokonali w ciągu zaledwie jednej minuty ponad 130 tysięcy krótkich wpisów.
Tagi: franciszek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz