Notowania

partia palikota
06.10.2010 12:18

Partia Palikota koalicjantem PO? "Cicha umowa"

Na swoim blogu Janusz Palikot zamieścił rezygnację z członkostwa w partii oraz klubie parlamentarnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Wojciech Pacewicz)

Premier uważa, że Janusz Palikot popełnia błąd odchodząc z Platformy i stawiając na własną karierę polityczną.

Na swoim blogu Palikot zamieścił rezygnację z członkostwa w partiioraz klubie parlamentarnym. Swoją decyzję tłumaczy odmienną wizją udziału jego osoby w życiu polityczno-społecznym, jak również brakiem akceptacji na propagowanie konserwatywnego oblicza PO.

Donald Tusk sugeruje, że Janusz Palikot mógłby zrobić dużo więcej będąc w strukturach Platformy.

POSŁUCHAJ PREMIERA TUSKA:

Przewodniczący klubu PO Tomasz Tomczykiewicz powiedział nie dostał jeszcze pisma od Palikota dotyczącego jego rezygnacji z klubu PO. _ Czekam na nie z niecierpliwością _ - dodał.

Szef klubu PO - pytany skąd taki pośpiech w działaniach Palikota - powiedział, że poseł _ widocznie uznał, iż stanie w rozkroku jest niewygodne. _ To dobra decyzja dla niego i dla Platformy(...) Łzy nie uronimy - dodał.

Nie wszyscy posłowie PO cieszą się z odejścia Palikota. Waldy Dzikowski powiedział, że wprawdzie decyzja o szybkim rozstaniu Palikota z PO, po tym jak postanowił on tworzyć własną formację polityczną, dobrze o nim świadczy, ale wolałby, żeby do tego w ogóle nie doszło. _ _

- _ Dzisiaj Palikot jest naszym konkurentem. Szkoda, że odszedł, mam do niego duży sentyment. Był ważnym politykiem w PO, dodawał partii pewnego kolorytu. Ubarwiał ten teatr polityczny, choć czasami przesadzał. Będziemy z klasą rywalizować _ - mówił Dzikowski.

Z kolei wiceprzewodnicząca klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska podkreśliła, że dla niej Palikot nie był już członkiem PO od dnia kongresu swojego ruchu. _ - Ważne jednak, żeby w polityce rozstawać się kulturalnie i na razie Palikotowi się to udaje _ - dodała.

Opozycja nie wierzy w to, że Janusz Palikot przestanie być sojusznikiem Platformy Obywatelskiej w parlamencie. Zarówno PiS, jak i Sojusz Lewicy Demokratycznej wieszczą, że stworzy on w kolejnej kadencji koalicję z partią Donalda Tuska.

Rezygnacja Palikota i zapowiedź stworzenia własnych struktur to - według Wacława Martyniuka z SLD - wynik porozumienia między premierem a posłem z Lublina. Dodaje również, że bez względu na to czy lubelski polityk wejdzie do Sejmu czy też nie Platforma zyskuje.

POSŁUCHAJ POSŁA SLD:

Mariusz Kamiński z Prawa i Sprawiedliwości również nie wierzy w przypadki w polityce. Podobnie jak poseł Martyniuk uważa, że odejście Palikota i stworzenie własnej formacji jest elementem _ cichej _ umowy z Donaldem Tuskiem:

POSŁUCHAJ POSŁA PiS:


Jak napisał na swoim blogu Palikot _ nie dzwonił do mnie Graś, nie namawiał Tusk, nie straszył Schetyna, nie zrobiły na mnie wrażenia słowa Kidawy-Błońskiej! Rezygnuję z członkostwa w PO i w klubie PO, bo szkoda mi czasu na codzienne tłumaczenie, że warto poczekać do szóstego grudnia _

Tagi: partia palikota, janusz palikot, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz