Notowania

niemcy
18.06.2010 11:36

Partie koalicji w Niemczech tracą poparcie

Współrządząca Partia Wolnych Demokratów ma wynik na granicy progu wyborczego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*Poparcie dla współrządzącej w Niemczechliberalnej Partii Wolnych Demokratów (FDP) Guida Westerwelle (na zdjęciu) spadło do 5 proc. czyli progu niezbędnego do uzyskania mandatów parlamentarnych - głoszą najnowsze wyniki sondażu Politbarometer telewizji publicznej ZDF. *

Jest to wynik o jeden punkt procentowy gorszy niż na początku czerwca. Poparcie dla chadeckiego bloku CDU/CSU kanclerz Angeli Merkel zmniejszyło się w tym samym czasie również o jeden punkt procentowy, do 33 proc.

Łącznym wynikiem 38 proc. koalicja rządowa wyraźnie ustępuje opozycyjnym socjaldemokratom i Zielonym, na których gotowe jest obecnie głosować 46 proc. ankietowanych. Od początku czerwca poparcie dla SPD wzrosło o dwa punkty procentowe, do 31 proc., natomiast w przypadku Zielonych pozostało na niezmienionym poziomie 15 proc. O jeden punkt procentowy, do 11 procent poprawiła swój wynik ankietowy postkomunistyczna Lewica.

Najnowszą edycję sondażu Politbarometer przeprowadzono wśród 1265 wyborców. Margines błędu wynosi plus minus trzy punkty procentowe.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz