Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w libii
29.03.2011 14:13

Partyzanci obiecują wybory, Amerykanie broń

Ambasador USA przy ONZ nie wyklucza, że administracja Obamy będzie zbroić Libijczyków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Stanowiąca tymczasową polityczną reprezentację rebeliantów Narodowa Rada Libijska oświadczyła, że w razie odsunięcia od władzy Muammara Kaddafiego przeprowadzi wolne i uczciwe wybory, by zapewnić przejście kraju do demokracji.

W komunikacie, wydanym przed dzisiejszym spotkaniem w Londynie ministrów spraw zagranicznych krajów międzynarodowej koalicji w sprawie przyszłości Libii, Rada zaznaczyła, iż dąży do stworzenia _ nowoczesnego, wolnego i zjednoczonego państwa _.

Spotkanie w brytyjskiej stolicy ma rozpocząć się o godzinie 15 czasu polskiego, konferencja prasowa uczestników przewidziana jest na godzinę 18.30. Jak się oczekuje, zebrani ministrowie powołają grupę sterującą wysokiego szczebla z udziałem państw arabskich, która będzie opracowywać polityczne wytyczne dla działań wspólnoty międzynarodowej w sprawie Libii.

Susan Rice, ambasador USA przy ONZ nie wyklucza, że administracja Baracka Obamy zdecyduje się na dostarczenie libijskim rebeliantom broni. _ - Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, lecz jej nie wykluczamy _ - powiedziała w programie telewizji ABC _ Good Morning America _. Rice dodała, że nie ma dowodów na to, że libijski przywódca przygotowuje się do oddania władzy bez stałej presji ze strony społeczności międzynarodowej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/177/t91313.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libia;amerykanie;bombarduja;i;zatapiaja,225,0,802273.html) Libia: Amerykanie bombardują i zatapiają Kaddafi nie ma wątpliwości - wojska NATO działają tak jak Hitler podczas drugiej wojny światowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t135520.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nato;przejmuje;dowodzenie;misja;w;libii,117,0,801653.html) NATO przejmuje dowodzenie misją w Libii Polityczny nadzór nad działaniami Sojuszu będą pełnić kraje koalicji oraz państwa arabskie. Taki warunek postawiły Francja i Turcja, wcześniej przeciwne powierzeniu losów interwencji NATO.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t136025.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koalicja;chce;zbroic;libijskich;rebeliantow,45,0,801581.html) Koalicja chce zbroić libijskich rebeliantów? Doniesieniom gazety Sunday Times zaprzeczył brytyjski minister obrony Liam Fox.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz