Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wikileaks
18.10.2010 08:12

Pentagon szykuje się na nowe publikacje WikiLeaks

Armia amerykańska zebrała 120-osobowy zespół, by odeprzeć atak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Airman 1st Class Christopher Hubenthal/army.mil)

Armia amerykańska zebrała 120-osobowy zespół, by przygotować się do publikacji nowych dokumentów przez portal WikiLeaks, które według oczekiwań mają dotyczyć wojny w Iraku - podał portal BBC News.

Chodzi o około 400 tys. dokumentów, przypuszczalnie dotyczących działań wojskowych w Iraku, irackich sił bezpieczeństwa oraz ofiar cywilnych - pisze BBC.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t94040.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wstrzasajacy;film;zolnierze;usa;strzelaja;do;cywilow,96,0,606304.html) Wstrząsający film: żołnierze USA strzelają do cywilów
Rzecznik Pentagonu Dave Lapan oznajmił, że zespół przegląda teraz dokumenty na temat wojny w Iraku w bazie danych umieszczonej w tym kraju, by zorientować się, jaki może być wpływ publikacji WikiLeaks.

Według rzecznika baza zawiera raporty z oddziałów, raporty taktyczne i dokumenty dotyczące _ istotnych działań _ w Iraku.

Dodał on, że Pentagon nie wie, kiedy WikiLeaks może ujawnić nowe dokumenty, jednak przygotowuje się na - najwcześniej - poniedziałek lub wtorek. Inne źródła, jak podaje BBC, mówią, że publikacja nastąpi później, ale jeszcze w październiku.

Portal specjalizujący się w ujawnianiu tajnych dokumentów nie jest teraz czynny; jak głosi komunikat na stronie internetowej, przechodzi zaplanowane prace konserwacyjne.

W końcu lipca WikiLeaks opublikował ponad 70 tys. tajnych dokumentów dotyczących wojny w Afganistanie, jak twierdził - _ sprawdzonych i autentycznych _. Dotyczyły one m.in. tajnych operacji wojsk amerykańskich w Afganistanie w latach 2004-2009.

Czytaj w Money.pl

Tagi: wikileaks, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz