Notowania

korea
12.12.2010 07:04

Phenian zagroził, że jest gotów do wojny

Korea Północna zapowiedziała, że jej armia i lud gotowi są na wojnę totalną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Senior Airman Jeffrey Allen<br>/CC/UNC - CFC - USFK)

Minister spraw zagranicznych Korei Północnej Pak Ui Czun wyjechał do Rosji - poinformowała północnokoreańska agencja KCNA, w jednozdaniowym komunikacie.

Według wcześniejszych komunikatów z Phenianu minister Pak miał wyjechać do Rosji dopiero w przyszłym tygodniu.

Phenian zagroził również, że gotów jest do wojny. Północnokoreański Komitet Pokojowy stwierdził, że USA i Korea Południowa stwarzają na Półwyspie Koreańskim sytuację, która spycha półwysep na krawędź _ całkowitej _ wojny. _ Armia i lud (Północy) gotowi są na wojenną eskalację i na wojnę totalną _ - brzmi komunikat komitetu, cytowany przez KCNA.

W piątek Pak powiedział w wywiadzie dla rosyjskiej agencji Interfax, że wrogość ze strony USA i Korei Południowej zmusza Phenian do umacniania odstraszającego potencjału nuklearnego.

- _ Uważamy, że dopóki USA i Korea Południowa nie porzucą wrogiej i konfrontacyjnej polityki wobec Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, całkowicie niemożliwa będzie likwidacja napięcia na Półwyspie Koreańskim _ - powiedział Pak Ui Czun w wywiadzie, którego fragmenty cytuje agencja Reutera.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t89993.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/korea;polnocna;nie;zamierza;przerwac;ostrzalu,204,0,581068.html) Korea Północna nie zamierza przerwać ostrzału
Według portalu Yahoo News, powołującego na Associated Press, do Phenianu ma się udać w przyszłym tygodniu gubernator stanu Nowy Meksyk (południowy-zachód USA), Bill Richardson, który odwiedził już kilkakrotnie Koreę Płn. oraz gościł u siebie delegację z Phenianu. W latach 90. Richardson pomógł uwolnić przetrzymywanych w Korei Płn. Amerykanów, a w 2007 roku pojechał tam, by przywieźć do kraju szczątki amerykańskich żołnierzy zabitych podczas wojny koreańskiej.

Napięcie na Półwyspie Koreańskim gwałtownie wzrosło po ostrzelaniu w listopadzie przez artylerię Phenianu południowokoreańskiej wyspy Yeonpyeong. W ataku zginęły cztery osoby, a kilkadziesiąt domów zostało zniszczonych. Niedługo później doszło do wspólnych manewrów morskich USA i Korei Południowej na Morza Żółtym w pobliżu spornej granicy morskiej między obiema Koreami.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t123454.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/korea;polnocna;potwierdzila;podejrzenia;o;atomie,73,0,725321.html) Korea Północna potwierdziła podejrzenia o atomie Phenian ma tysiące wirówek w centrum wzbogacania uranu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t123299.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/byl;plan;zjednoczenia;obu;korei;seul;spiskowal;z;usa,210,0,724690.html) Był plan zjednoczenia obu Korei. Seul spiskował z USA USA i Korea Południowa czekały na kryzys.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t122884.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chiny;uwazaja;ze;sytuacja;na;polwyspie;niezwykle;niebezpieczna,173,0,724397.html) Chiny uważają, że sytuacja na półwyspie niezwykle niebezpieczna Chcą rozmawiać z USA, Rosją, Japonią i zwaśnionymi krajami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t117192.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/usa;i;korea;pld;rozpoczely;manewry;polnoc;sie;mobilizuje,126,0,724350.html) USA i Korea Płd. rozpoczęły manewry. Północ się mobilizuje Reżim przetransportował na wybrzeże rakiety ziemia-powietrze.
Tagi: korea, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz