Notowania

koalicja po-pis
23.05.2013 13:38

Piechociński: jutro spotkanie w sprawie rekonstrukcji rządu

Po piątkowych głosowaniach w Sejmie dojdzie do koalicyjnego spotkania polityków PO i PSL.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan Bielecki/East News)

Jutro po głosowaniach z inicjatywy premiera Donalda Tuska dojdzie do koalicyjnego spotkania polityków PO i PSL - powiedział dziś szef PSL, wicepremier Janusz Piechociński. Według niego jednym z tematów rozmowy będzie rekonstrukcja rządu.

Piechociński dodał, że spotkanie, na którym ma być po pięciu polityków z PO i PSL, odbędzie się w kancelarii premiera bezpośrednio po piątkowych głosowaniach w Sejmie (mają się skończyć o godz. 11).

_ - Słyszymy o dużej debacie wewnętrznej, a także deklaracjach premiera co do rekonstrukcji, zmian, przyspieszenia, więc pewnie od tego zaczniemy _ - powiedział lider ludowców.

Według zapowiedzi Tuska na dzisiejszym specjalnym posiedzeniu zarządu PO zaproponuje scenariusz _ szybkich działań _, które doprowadzą do finału emocje wyborcze wewnątrz partii. _ Muszę uporządkować sytuację w Platformie _ - wyjaśnił Tusk.

Zdaniem Piechocińskiego na spotkaniu koalicyjnym będą też poruszone kwestie unijne, związane z pakietem energetycznym, zamknięcie procesów konsultacyjnych dotyczących podziału pieniędzy unijnych, a także _ bieżące sprawy gospodarcze i społeczne _.

Politycy PSL, twierdzą, że na spotkaniu Piechociński powinien zdecydowanie poruszyć temat braku tzw. trójpaku energetycznego, o którego uchwalenie zabiegają ludowcy. Ich zdaniem nie będzie też zgody PSL na likwidację finansowania partii z budżetu.

Szef Stronnictwa pytany, czy na spotkaniu koalicjantów będzie mowa o pomyśle likwidacji finansowania partii z budżetu, odpowiedział, że to _ nie powinien być główny temat debaty publicznej _. Jednak jego zdaniem konsekwencją likwidacji finansowania partii z budżetu byłyby _ mniej transparentne relacje pomiędzy polityką a tymi, którzy płacą na politykę _.

Do poprzedniego spotkania koalicyjnego z udziałem Tuska i Piechocińskiego doszło na początku kwietnia. Politycy PO i PSL rozmawiali wtedy o współpracy w koalicji, dyscyplinie głosowań i reformie sądów. Spotkanie odbyło się po tym, gdy trzech posłów Stronnictwa zagłosowało za odwołaniem ministra transportu Sławomira Nowaka.

Czytaj więcej w Money.pl
Platforma: to wszystko wina kryzysu Politycy koalicji PO-PSL za ostatnie spadki poparcia dla rządzącej formacji winią kryzys gospodarczy.
Piechociński wicepremierem bez teki? "Zmienia układ" Szef klubu PO komentuje decyzję o wejściu prezesa PSL w skład gabinetu Tuska.
Schetyna apeluje o odświeżenie rządu Wiceszef PO Grzegorz Schetyna ocenił, że w obecnej sytuacji nie wystarczy odświeżenie personalne rządu, a nastąpić musi nowy start programowy.
Tagi: koalicja po-pis, koalicja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz