Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pieniądze polityków pójdą na drogi lokalne

0
Podziel się:

Subwencje dla partii zostały obcięte o połowę, czyli o 50 milionów złotych.

Pieniądze polityków pójdą na drogi lokalne
(Bratan/Dreamstime)
bFeLxjVh

Szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz poinformował, że PO chce, aby kwotę 50 milionów złotych, jaką co roku ma zaoszczędzić budżet państwa na ograniczeniu subwencji dla partii politycznych, przeznaczać na Narodowy Program Budowy Dróg Lokalnych.

_ - Wniosków płynących z samorządów jest więcej niż środków, każda kwota, która tam wpłynie będzie dobrze spożytkowana dla społeczności lokalnych _ - powiedział Tomczykiewicz.

Od 1 stycznia br. subwencja budżetowa dla partii politycznych jest zmniejszona o 50 proc. W związku z tym PO otrzyma około 20 mln złotych mniej z budżetu państwa, PiS - 19 mln zł mniej, a SLD i PSL - po 7 mln zł mniej. Ograniczenie będzie dotyczyć wszystkich partii mających prawo do korzystania z takich subwencji - także tych, które nie znalazły się w parlamencie, a osiągnęły co najmniej 3-procentowy próg w wyborach.

bFeLxjVj

Ograniczenie subwencji zostało przegłosowane w Sejmie w połowie grudnia ubiegłego roku głosami klubów PO oraz PJN. Przeciwni redukowaniu środków budżetowych dla partii byli posłowie PiS, SLD i koalicyjnego PSL.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t20400.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/platforma;zrobila;festiwal;niech;premier;sam;sie;ograniczy,171,0,738987.html) Platforma zrobiła festiwal. _ Niech premier sam się ograniczy _ Szef SLD uważa, że zmniejszenie subwencji dla partii zaburzy model funkcjonowania państwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t86743.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sejm;obcial;subwencje;dla;partii;o;polowe,86,0,737622.html) Sejm obciął subwencje dla partii o połowę Przykręcenie kurka z gotówką przyniesie ponad 55 mln złotych oszczędności rocznie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/9/t97545.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;i;psl;zyja;na;kredyt;platforma;ma;80;milionow,124,0,734844.html) SLD i PSL żyją na kredyt. Platforma ma 80 milionów Partie bronią 115 milionów złotych dotacji z budżetu, bo to dla nich być albo nie być. Senat poparł ograniczenie subwencji.
bFeLxjVK
wiadomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)