Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pierwsza debata kandydatów już w niedzielę

0
Podziel się:

Do pierwszego starcia dojdzie pomiędzy Markiem Jurkiem i Andrzejem Olechowskim. Sztab PiS-u zgodził się na debatę z Komorowskim. PSL wezwał do debat PO, PiS i Lewicę.

Pierwsza debata kandydatów już w niedzielę
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Kandydat na prezydenta Marek Jurek ma nadzieję, że jego debata z Andrzejem Olechowskim przyczyni się do zwiększenia liczby debat w kampanii wyborczej. *

Rozmowa kandydata Prawicy RP z kandydatem popieranym przez Stronnictwo Demokratyczne odbędzie się w niedzielę.

Kandydat Prawicy Rzeczpospolitej, który był gościem Sygnałów Dnia, uważa, że w debatach partie powinny pokazać jakie jest ich stanowisko w najważniejszych dla państwa sprawach (czytaj więcej)
.

Marek Jurek uważa, że po jego debacie dojdzie do kolejnych spotkań między politykami. Jego zdaniem, dotyczy to zwłaszcza sztabów tych kandydatów, którzy mają największe szanse na zwycięstwo. Sam Marek Jurek zapowiada w dalszej kolejności debatę z Grzegorzem Napieralskim.

Tusk pomoże Komorowskiemu w kampanii

W niedzielę w kampanię kandydata PO na prezydenta włączy się szef Platformy premier Donald Tusk. Będzie w komitecie honorowym marszałka, a jeszcze w maju wystąpią razem na konwencji - czytamy w _ Gazecie Wyborczej. _

W niedzielę Tusk - obok prof. Władysława Bartoszewskiego, b. prezydenta Lecha Wałęsy, b. premiera Tadeusza Mazowieckiego i Andrzeja Wajdy - wejdzie do komitetu honorowego Komorowskiego.

Tego dnia Tusk po raz pierwszy pokaże się publicznie z Komorowskim. Wcześniej premier nie angażował się w kampanię marszałka w obawie, że mogłoby to uruchomić zarzuty, iż Komorowski jako prezydent będzie wykonawcą poleceń Tuska.

Pawlak zaprasza do debaty PO, PiS i SLD

_ - Nie billboardy, nie spoty telewizyjne, które pokazują, kto wynajął lepszą agencję reklamową i ma więcej pieniędzy, ale wszechstronna, wyczerpująca, uczciwa debata. W niej kandydat może przedstawić siebie - kim jest, swoje zaplecze - skąd pochodzi, swoją wizję prezydentury w starciu z innymi wizjami, nie ograniczoną do zgrabnego hasła wyborczego _ - czytamy w apelu komitetu wyborczego szefa PSL.

Debata Komorowski - Kaczyński przed pierwszą turą?

Paweł Poncyljusz rzeczniku sztabu PiS nie wykluczył, że debata wyborcza z udziałem kandydata PiS mogłaby się odbyć jeszcze przed pierwszą turą wyborów prezydenckich.

_ - Nie wykluczamy debaty, ale musimy jeszcze o tym zdecydować _ - mówił dziennikarzom.

Pytany, kiedy powinna odbyć się taka debata, odparł: _ zwyczajem jest to, że te debaty toczą się przed drugą turą wyborów, ale ponieważ jest taka presja, pracujemy nad przygotowaniem jakiegoś rozwiązania, tym bardziej, że większość mediów już się do nas w tej chwili zgłosiła z propozycjami tych debat _.

_ - Trzeba się zastanowić czy debata Jarosław Kaczyński - Bronisław Komorowski przed pierwszą turą to będzie to rozwiązanie, które wszystkich satysfakcjonuje _ - mówił Poncyljusz.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)