Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS chce wiedzieć, jak rząd ma zamiar zaregować na powódź

0
Podziel się:

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą informacji w Sejmie.

PiS chce wiedzieć, jak rząd ma zamiar zaregować na powódź
(PAP/Tomasz Gzell)
bFeVbZyZ

Poseł Jarosław Zieliński wezwał Donalda Tuska, by rząd na jutrzejszym posiedzeniu Sejmu poinformował o swoich działaniach w zakresie ochrony przeciwpowodziowej i pomocy poszkodowanej ludności.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą się też dowiedzieć, dlaczego wciąż nie ma planu ochrony przeciwpowodziowej. Zieliński zastrzegł, że _ tu nie chodzi o to, żeby rząd rozliczać, choć ma swoje obowiązki i powinien się z nich wywiązywać, ale by poznać informacje i wspólnie zastanowić się, co można zrobić, by ochrona przeciwpowodziowa w Polsce wyglądała lepiej _.

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak przypomniał, że grudniowy raport Najwyższej Izby Kontroli wskazywał na liczne zaniedbania w sprawie ochrony przeciwpowodziowej w województwach małopolskim i świętokrzyskim. Posłowie PiS chcą się dowiedzieć, jakie działania podjął rząd, by zrealizować zalecenia NIK.

bFeVbZzb

PiS wystąpił też, by w związku z powodzią zwołać wspólne posiedzenie komisji sejmowych - spraw wewnętrznych i administracji, rolnictwa i rozwoju wsi oraz ochrony środowiska. Przedstawił również propozycje zmian ustawowych, które mają ułatwić ochronę przed powodziami.

ZOBACZ TAKŻE:

bFeVbZzC
KOMENTARZE
(0)