Notowania

powódź 2010
18.05.2010 15:18

PiS chce wiedzieć, jak rząd ma zamiar zaregować na powódź

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą informacji w Sejmie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Poseł Jarosław Zieliński wezwał Donalda Tuska, by rząd na jutrzejszym posiedzeniu Sejmu poinformował o swoich działaniach w zakresie ochrony przeciwpowodziowej i pomocy poszkodowanej ludności.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą się też dowiedzieć, dlaczego wciąż nie ma planu ochrony przeciwpowodziowej. Zieliński zastrzegł, że _ tu nie chodzi o to, żeby rząd rozliczać, choć ma swoje obowiązki i powinien się z nich wywiązywać, ale by poznać informacje i wspólnie zastanowić się, co można zrobić, by ochrona przeciwpowodziowa w Polsce wyglądała lepiej _.

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak przypomniał, że grudniowy raport Najwyższej Izby Kontroli wskazywał na liczne zaniedbania w sprawie ochrony przeciwpowodziowej w województwach małopolskim i świętokrzyskim. Posłowie PiS chcą się dowiedzieć, jakie działania podjął rząd, by zrealizować zalecenia NIK.

PiS wystąpił też, by w związku z powodzią zwołać wspólne posiedzenie komisji sejmowych - spraw wewnętrznych i administracji, rolnictwa i rozwoju wsi oraz ochrony środowiska. Przedstawił również propozycje zmian ustawowych, które mają ułatwić ochronę przed powodziami.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Przez powódź wybory prezydenckie w październiku? ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/przez;powodz;wybory;prezydenckie;w;pazdzierniku,157,0,621725.html )
* [ Zamknięte drogi i tory ]( http://news.money.pl/artykul/woda;zablokowala;drogi;i;tory,99,0,621667.html )
Tagi: powódź 2010, powódź, pogoda, rząd, pis, wały, odra, wisła, sejm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz