Notowania

pis
07.07.2010 07:43

PiS ciągle niezdecydowany w sprawie szefa klubu

Kandydaci na to stanowisko to Błaszczak, Kuchciński, Lipiński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

_ Nie będziemy na tym posiedzeniu Sejmu zgłaszać kandydata na wicemarszałka, ani wybierać szefa klubu _ - powiedział rzecznik PiS Mariusz Błaszczak po wczorajszym posiedzeniu prezydium PiS.

Z nieoficjalnych rozmów z politykami PiS wynika, że największe szanse na objęcie funkcji szefa klubu mają Mariusz Błaszczak, Adam Lipiński i Marek Kuchciński (na zdj.).

Najmocniejszym kandydatem jest sam rzecznik PiS. Lipiński, wiceprezes partii twierdzi, że nie widzi się w roli szefa parlamentarnej reprezentacji PiS i woli zajmować się sprawami partii.

Wszystko wskazuje na to, że po wyborach prezydenckich wzrośnie znaczenie w partyjnej hierarchii szefowej sztabu Jarosława Kaczyńskiego Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Także jej nazwisko padało w kontekście stanowiska szefa klubu. Jednak w ostatnich dniach politycy PiS mówią nieoficjalnie, że będzie ona kandydatką PiS na wicemarszałka Sejmu.

Innym, rozważanym kandydatem na tę funkcję jest Marek Kuchciński, który jednak ma mniejsze szanse na zostanie wicemarszałkiem.

Klub PiS musi wybrać nowego szefa klubu i wskazać kandydata na wicemarszałka, w związku z tragiczną śmiercią w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, szefowej klubu Grażyny Gęsickiej oraz wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Putry.

Od tego czasu obowiązki szefa klubu PiS pełni Marek Kuchciński. Politycy partii zapowiadali, że decyzje personalne w sprawie wakujących stanowisk zapadną po wyborach prezydenckich.

Przed koniecznością wskazania kandydata na wicemarszałka stoi również klub Lewicy - w katastrofie smoleńskiej zginął również wicemarszałek Jerzy Szmajdziński. Według dotychczasowych informacji, rozważane są kandydatury Marka Wikińskiego i Jerzego Wenderlicha. W tym kontekście wymieniane jest również nazwisko Anny Bańkowskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Schetyna marszałkiem w czwartek? ]( http://news.money.pl/artykul/schetyna;marszalkiem;w;czwartek,196,0,640708.html )
* [ Kto zastąpi Schetynę: Grupiński czy Rybicki? ]( http://news.money.pl/artykul/kto;zastapi;schetyne;grupinski;czy;rybicki,74,0,640586.html )
Tagi: pis, szef klubu, błaszczak, lipiński, kuchciński, klub, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz