Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jacek Gratkiewicz
Jacek Gratkiewicz
|

PiS jest lepsze, bo Ziobro nie ma charyzmy

0
Podziel się

Ważny polityk PiS mówi Money.pl, dlaczego nie pójdzie za Ziobrą.

PiS jest lepsze, bo Ziobro nie ma charyzmy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDJiRBat
- _ Ziobro nie gwarantuje sukcesu żadnej partii _ – mówi w rozmowie z Money.pl Zbigniew Girzyński z PiS. Poseł mówi, że propozycja powrotu ze strony Jarosława Kaczyńskiego była szczera i ma nadzieję, że koledzy z Solidarnej Polski zmienią swoje postępowanie. - _ Dla dobra Polski i prawicy _ - dodaje.

Money.pl: Panie pośle, tak szczerze, to Pan wierzy we współpracę Ziobro – Kaczyński?

*Zbigniew Girzyński, poseł PiS: *Szczerze, to mam taką nadzieję. Na pewno byłoby to z pożytkiem dla Polski. Liczę, że koledzy z Solidarnej Polski wezmą to pod uwagę i zmienią swoje postępowanie.

Solidarna Polska chce współpracować, ale na swoich warunkach, to PiS nie odpowiada?

Dostali propozycję powrotu do PiS. Szkoda, że odrzucają tę ofertę i nie chcą działać wspólnie w PiS. Nie pozostaje mi nic innego niż mieć nadzieję, że ich działania będą dla polskiej prawicy jak najmniej szkodliwe.

bDJiRBav

Nie chcą działać w PiS, ponieważ jak mówią – to PiS ich wyrzuciło.

Skoro mają żal, to nie mieli chyba lepszej możliwości, żeby do nas wrócić. Skoro ich tak bardzo skrzywdziliśmy, skoro całe przedsięwzięcie ze swoją partią było spowodowane tym, że zostali wyrzuceni, to jest okazja. W końcu Jarosław Kaczyński powiedział _ wracajcie, nie ma problemu, zapomnijmy co było _.

A ta propozycja jest szczera?

Oczywiście, że tak.

bDJiRBaB

Ale mało kto wierzy w tę szczerość prezesa PiS.

Mój Boże, jak ktoś szuka dziury w całym, to zawsze coś znajdzie. Propozycja jest jak najbardziej szczera, złożona wprost i publicznie. Tylko z niej skorzystać.

Prędzej czy później część koleżanek i kolegów z Solidarnej Polski na pewno skorzysta z tego zaproszenia, bo głęboko wierzę, że w tym środowisku jest wiele osób, którym na sercu głęboko leży sprawa Polski. Ale czy wszyscy, to nie wiem.

bDJiRBaC

Ucieszył się Pan, jak widział Zbigniewa Ziobrę odpowiadającego drżącym głosem Kaczyńskiemu?

Ziobro jest politykiem na tyle dojrzałym, że sam ponosi odpowiedzialność za to co mówi i robi.

Ale od strony wizerunkowej porażka Ziobry przyniosła satysfakcję?

Od strony wizerunkowej, to powiem w ten sposób: Gdybym miał wątpliwości co do tego, kto jest liderem, który może doprowadzić prawicę do sukcesu, to byłbym w Solidarnej Polsce. Tylko, że ja nie mam żadnych wątpliwości, że najlepszym liderem jest Jarosław Kaczyński.

Zbigniew Ziobro nie nadaje się na lidera?

Myślę, że gdyby popracował jeszcze w Prawie i Sprawiedliwości, trochę z nami dojrzał, to kto wie. Dzisiaj nie sądzę, aby gwarantował jakiejkolwiek formacji politycznej sukces. Być może jestem nieobiektywny, ale tak to widzę.

bDJiRBaD
Czytaj więcej w Money.pl
Pójdziemy na układ z Kaczyńskim, ale... Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski mówi, jak prezes PiS powinien się zmienić.
_ To Kaczyński dyktuje warunki _. Co z Ziobrą? Nie dojdzie do połączenia Prawa i Sprawiedliwości z Solidarną Polską. Dlaczego?
bDJiRBaW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)