Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS piętnuje rząd za bezradność wobec ataku zimy

0
Podziel się

Błaszczak: To Donald Tusk odpowiada za tysiące kierowców, którzy utknęli w zaspach.

PiS piętnuje rząd za bezradność wobec ataku zimy
(PAP/Leszek Szymański)
bDXQoKKZ

PiS zarzuca rządowi bezradność w walce ze skutkami niskich temperatur i zaśnieżeniem dróg. Posłowie tej partii złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia komisji infrastruktury i administracji w tej sprawie.

Szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak podkreślił, że w sytuacji, gdy prognozy zapowiadają kolejne śnieżyce, trzeba działać. _ - To premier i rząd odpowiadają za brak reakcji służb i zasypane śniegiem drogi - _ mówi Błaszczak

POSŁUCHAJ MARIUSZA BŁASZCZAKA:

Poseł Andrzej Adamczyk podkreślił, że premier, minister infrastruktury ani Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie mogą tłumaczyć się gwałtownym atakiem zimy, ponieważ opady były zapowiadane.

bDXQoKLb

Dlatego - zdaniem posła Adamczyka - odpowiedzialność za paraliż na drogach trzeba wyegzekwować od konkretnych osób._ - Należy sprawdzić czy szefostwo GDDKiA nie dopuściło się zaniechania swoich obowiązków - _ mówi Adamczyk.

POSŁUCHAJ ANDRZEJA ADAMCZYKA:

Zdaniem posła Jarosława Zielińskiego, pod rządami Platformy Obywatelskiej państwo działa tylko w czasie wyborów.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA ZIELIŃSKIEGO:

Szef Klubu Parlamentarnego PiS skierował pismo do ministra spraw wewnętrznych z zapytaniem o zapewnienie warunków egzystencji rodzinom, które w tym roku dotknęła powódź i które mieszkają dotąd w kontenerach.

bDXQoKLh

Posłowie PiS zaapelowali też do rządu o przygotowanie kraju do zimowego załamania pogody.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/t123462.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sytuacja;na;drogach;poprawia;sie,225,0,726241.html) Sytuacja na drogach poprawia się Drogi są przejezdne, ale trzeba uważać na lód.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/t123681.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sniezyce;i;mrozy;paralizuja;transport;w;europie,65,0,726337.html) Śnieżyce i mrozy paraliżują transport w Europie Zamknięto cztery europejskie lotniska, w tym Gatwick w pobliżu Londynu.
bDXQoKLC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)