Notowania

wybory samorządowe 2010
15.11.2010 08:34

PiS słabo wypada w dużych miastach, rady bierze PO

Partia Kaczyńskiego ma przewagę jedynie w Radomiu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Sondaż przed wyborami samorządowymi . Z 23 miast, w których _ Gazeta Wyborcza _ zleciła badanie firmie PBS DGA, Platforma bierze 20 rad miejskich, lokalne komitety - dwie. PiS wygrywa tylko w Radomiu.

W Gdyni i Rzeszowie triumfują komitety popularnych prezydentów - Wojciecha Szczurka i Tadeusza Ferenca. W pozostałych miastach - według sondażu - w niedzielę 21 listopada wygra Platforma, choć w każdym z nich co najmniej kilkanaście procent wyborców wciąż się waha.

Porównano także wyniki sondażu w dziesięciu największych polskich miastach z wynikami wyborów do rad miejskich w 2006 r. PiS traci, i to prawie połowę wyborców. W Warszawie spada z 29 do 15 proc., w Krakowie - z 28 do 15 proc., w Gdańsku - z 28 do 14 proc.

Platforma odwrotnie - z tych dziesięciu miast zyskała aż w dziewięciu.

PiS przez cztery lata tracił w miastach głosy, a niewykluczone, że kolejni wyborcy odeszli już po ostatnich wyborach prezydenckich. W każdym z dziesięciu największych miast PiS wypada w naszym sondażu gorzej niż wypadł w czerwcu w pierwszej turze Jarosław Kaczyński wzywający do końca wojny polsko-polskiej.

Nadzieją PiS są wyborcy niezdecydowani oraz ci, którzy nie przyznają się w sondażach do wspierania partii Jarosława Kaczyńskiego. Dzięki takim wyborcom PiS w wyborach wypadał zazwyczaj lepiej niż w badaniach.

Badanie telefoniczne PBS DGA dla _ Gazety _, 3-10 listopada, próba reprezentatywna 13 tys. osób w 23 miastach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sondaz;po;w;wyborach;ma;coraz;wieksze;szanse,130,0,710018.html) Sondaż: PO w wyborach ma coraz większe szanse Poparcie dla partii rządzącej wzrasta. Na popularności traci PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t116140.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/sex;w;kampanii;wyborczej;gdzie;sa;granice,203,0,709323.html) Sex w kampanii wyborczej. Gdzie są granice? Kandydatka na radną gminy Bemowo pozuje na plaży w bikini. Aspirująca do Sejmiku Województwa Mazowieckiego Marta Ratuszyńska chce _ wyssać z Mazowsza Warszawę _, a jej młodsza koleżanka z SLD ma program, w którym pierwsze litery jego najważniejszych haseł układają się w słowo SEKS. Do czego jeszcze posuną się politycy?
Tagi: wybory samorządowe 2010, Jarosław Kaczyński, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz