Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Platforma odpiera zarzuty: "Nie chcemy upolitycznić mediów"

0
Podziel się

Do KRRiT mają trafić Jan Dworak i Krzysztof Luft.

Platforma odpiera zarzuty: "Nie chcemy upolitycznić mediów"
(nitras.pl)
bCYzuifF

Europoseł POSławomir Nitrastwierdzi, że intencją rządu jest stworzenie zupełnie nowej przestrzeni funkcjonowania mediów publicznych. Chodzi zarówno o finansowanie jak i danie nadawcom pewnej wolności.

Sławomir Nitras ocenia, że powołanie nowych członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - Jana Dworaka i Krzysztofa Lufta nie daje podstaw do zarzutów, że Platforma chce upolityczniać media. _ - Przypomina, że KRRiT to nie jest instytucja, która zarządza mediami. Naszą jedyną inicjatywą jest stworzenie nowego sposobu funkcjonowania mediów _ - mówił eurodeputowany.

Eurodeputowany w _ Sygnałach Dnia _ w Programie Pierwszym Polskiego Radia, przyznał, że spodziewa się szybkiej nowelizacji ustawy medialnej. Jego zdaniem, na zmiany czekają słuchacze Polskiego Radia, widzowie TVP oraz pracownicy tych instytucji. Według polityka PO, w mediach publicznych jest za dużo - jak to ujął - _ nachalnej propagandy _. Sławomir Nitras uważa, że taki sposób postępowania, to droga donikąd. Niszczy bowiem media, a politykom przynosi niewiele korzyści.

bCYzuifH

Czytaj w Money.pl

bCYzuigi
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)