Notowania

sławomir nitras
12.07.2010 08:31

Platforma odpiera zarzuty: "Nie chcemy upolitycznić mediów"

Do KRRiT mają trafić Jan Dworak i Krzysztof Luft.

Podziel się
Dodaj komentarz
(nitras.pl)

Europoseł POSławomir Nitrastwierdzi, że intencją rządu jest stworzenie zupełnie nowej przestrzeni funkcjonowania mediów publicznych. Chodzi zarówno o finansowanie jak i danie nadawcom pewnej wolności.

Sławomir Nitras ocenia, że powołanie nowych członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - Jana Dworaka i Krzysztofa Lufta nie daje podstaw do zarzutów, że Platforma chce upolityczniać media. _ - Przypomina, że KRRiT to nie jest instytucja, która zarządza mediami. Naszą jedyną inicjatywą jest stworzenie nowego sposobu funkcjonowania mediów _ - mówił eurodeputowany.

Eurodeputowany w _ Sygnałach Dnia _ w Programie Pierwszym Polskiego Radia, przyznał, że spodziewa się szybkiej nowelizacji ustawy medialnej. Jego zdaniem, na zmiany czekają słuchacze Polskiego Radia, widzowie TVP oraz pracownicy tych instytucji. Według polityka PO, w mediach publicznych jest za dużo - jak to ujął - _ nachalnej propagandy _. Sławomir Nitras uważa, że taki sposób postępowania, to droga donikąd. Niszczy bowiem media, a politykom przynosi niewiele korzyści.

* **ZOBACZ TAKŻE:**[ **** ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/waniek;po;wezmie;odwet;w;mediach;publicznych,98,0,642402.html )
* [ **Waniek: PO weźmie odwet w mediach publicznych** ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/waniek;po;wezmie;odwet;w;mediach;publicznych,98,0,642402.html )**[ **** ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/blaszczak;po;chce;miec;przyjaciol;we;wszystkich;telewizjach,164,0,625316.html )**
* **[ **Błaszczak: PO chce mieć przyjaciół we wszystkich telewizjach** ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/blaszczak;po;chce;miec;przyjaciol;we;wszystkich;telewizjach,164,0,625316.html )**

Czytaj w Money.pl

Tagi: sławomir nitras, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz