Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Platforma wraca do planów reformy służby zdrowia

0
Podziel się:

- Koncentrujemy się na realizacji programu wyborczego - zapowiada nowy szef klubu PO.

Platforma wraca do planów reformy służby zdrowia
(PAP/Jacek Turczyk)

_ - Koncentrujemy się na realizacji programu wyborczego - _ zapowiada nowy szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz.

- Niedługo zaprezentowane zostaną między innymi nowe rozwiązania systemowe, w tym reforma służby zdrowia - zapowiedział na antenie Polskiego Radia Tomczykiewicz. Zadeklarował też, że Platforma powróci do projektu ustaw, których autorką jest minister zdrowia - Ewa Kopacz:

_ - Kontynuacja tej reformy jest najważniejsza. Pakiet ustaw został zawetowany przez Lecha Kaczyńskiego, ale teraz postanowiliśmy do nich wrócić - _ powiedział szef klubu Platformy. _ - Pakiet zostanie przedstawiony ponownie we wrześniu i postaramy się, by szybko stał się obowiązującym prawem. _

[ ( http://static1.money.pl/i/h/199/t85191.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/balicki;na;sluzbe;zdrowia;musimy;placic;o;polowe;wiecej,20,0,647700.html) Balicki: Na służbę zdrowia musimy płacić o połowę więcej
Tomczykiewicz dodał, że Platforma Obywatelska będzie zajmować się również zmianą systemu finansów państwa. Szef klubu PO ocenił, że w chwili obecnej nie ma potrzeby prac nad zmianą konstytucji. W jego ocenie nie ma odpowiedniego klimatu politycznego dla tego typu działań.

Tomasz Tomczykiewicz podkreślił, że nie widzi miejsca dla Janusza Palikota w prezydium klubu. W jego ocenie poseł z Lublina mimo swoich wielu zalet potrafi szkodzić partii. Zaznaczył jednak, że jego aktywność w prezydium klubu była do tej pory znikoma, dlatego nie ma potrzeby, aby Palikot zajmował się sprawami ugrupowania. Szef klubu PO dodał, że Janusz Palikot powinien skoncentrować się na innych zajęciach.

wiadmomości
wiadomości
KOMENTARZE
(0)