Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Platformie przybywa, PiS traci

0
Podziel się:

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się dzisiaj, PO uzyskałaby 43,3 proc. głosów, a PiS 31,8 procent.

Platformie przybywa, PiS traci
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)
bEsmRamt

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się dzisiaj, PO uzyskałaby 43,3 procent głosów, a PiS 31,8 procent. W stosunku do sondażu sprzed tygodnia PO zyskała 5,6 procent poparcia, a PiS straciło 2 procent poparcia.

Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badania Opinii _ Homo Homini _ dla Polskiego Radia.

Marcin Duma z _ Homo Homini _ podkreśla, że te wahania to efekt tego, jak często liderzy ugrupowań są widoczni w mediach.

bEsmRamv

POSŁUCHAJ MARCINA DUMĘ:

źródło: IAR

W sondażu na trzecim miejscu znalazł się SLD z poparciem 9,6 procent, a na kolejnych miejscach PSL (5,2 proc.), Stronnictwo Demokratyczne (1,3 proc.), Prawica Rzeczpospolitej (1,1 proc.), Unia Polityki Realnej (0,3 proc.), Samoobrona (0,3 proc.) i Polska Plus (0,3 procent). Z kolei Socjaldemokracja Polska oraz demokraci.pl nie zostali w sondażu wskazani przez żadnego respondenta. 6,7 procent ankietowanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Spośród ankietowanych 57,3 procent zadeklarowało, że poszłoby do wyborów, gdyby odbywały się one dzisiaj. Marcin Duma podkreśla jednak, że może to być wynik przeszacowany. Na podstawie takiego rezultatu sondażu należałoby spodziewać się frekwencji poniżej 50 procent.

bEsmRamB

POSŁUCHAJ MARCINA DUMĘ:

źródło: IAR

Sondaż został przeprowadzony 28 maja przez Instytut Badania Opinii _ Homo Homini _ metodą kwestionariuszowych wywiadów telefonicznych na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1072 pełnoletnich mieszkańców Polski. Błąd oszacowania wynosi 3 procent przy 95 procentowym progu ufności.

bEsmRamW
wybory
KOMENTARZE
(0)