Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Płomienie zagrażają Moskwie, modlą się o deszcz

0
Podziel się

Już 34 osoby zginęły w pożarach szalejących w Rosji.

Płomienie zagrażają Moskwie, modlą się o deszcz
(PAP/EPA)
bEhqGyvF

fot: PAP/EPA_ fot: PAP/EPA _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/pozary;w;rosji,galeria,4061,0.html)Do 34 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar pożarów w środkowej Rosji i na Powołżu - podało w poniedziałek rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Informując o tym naczelnik Krajowego Centrum ds. Sytuacji Kryzysowych przy ministerstwie Władimir Stiepanow podkreślił: _ W ciągu trzech dni udało się nie dopuścić do zniszczenia żadnego domu mieszkalnego i uratować 265 miejscowości w rejonie pożaru _.

Szalejące w obwodzie moskiewskim pożary lasów i torfowisk zbliżają się do samej stolicy Rosji. W niedzielę żywioł dotarł do Bałaszychy, 15 km na wschód od Moskwy. W tym liczącym 190 tys. mieszkańców mieście wprowadzono stan wyjątkowy.

bEhqGyvH

[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t78286.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/240;tysiecy;osob;walczy;z;pozarami;w;rosji,112,0,650352.html) 240 tysięcy osób walczy z pożarami w Rosji
Przyczyną pożarów są ekstremalne upały panujące od połowy czerwca w środkowej Rosji. Od sześciu tygodni temperatura powietrza nie spada poniżej 30 stopni Celsjusza. W minionym tygodniu słupek rtęci w Moskwie i okolicach podniósł się do 38-39 stopni. Na nadchodzący tydzień synoptycy zapowiadają 40-41 stopni. Podobnie ma być w innych regionach europejskiej części Rosji.

Władze nie wykluczają ewakuacji dzieci z obozów i domów wypoczynkowych w obwodzie moskiewskim.

Gigantyczne pożary w Rosji. Zobacz relację Al Jazeera English:

Według Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, w niedzielę na terytorium Rosji zanotowano 774 pożary obejmujące łącznie powierzchnię 128 tys. hektarów. Najtrudniejsza jest sytuacja w obwodach: woroneskim, riazańskim, władimirskim, iwanowskim, niżnonowogrodzkim i moskiewskim, a także w Tatarstanie i Mordowii.

W niedzielę patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl wezwał Rosjan do modlitwy o deszcz i udzielenia pomocy pogorzelcom. Z rejonów dotkniętych pożarami ewakuowano łącznie 86 tysięcy osób.

bEhqGyvN
bEhqGywi
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)