Notowania

Przejdź na
nelson mandela
08.12.2013 09:11

Pogrzeb Nelsona Mandeli. Barack Obama będzie obecny

Prezydent Stanów Zjednoczonych poleci do Johannesburga wraz z żoną oraz swoimi poprzednikami - Billem Clintonem i Georgem W. Bushem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Prezydent USA Barack Obama wraz z żoną Michelle uda się do Johannesburga, gdzie odda hołd zmarłemu w czwartek Nelsonowi Mandeli - oświadczył w sobotę Biały Dom. Pogrzeb bohatera walki z apartheidem odbędzie się w przyszły wtorek.

_ - Prezydent i prezydentowa wezmą udział w uroczystościach państwowych poświęconych byłemu przywódcy _ - podał przedstawiciel kancelarii Białego Domu.

Ceremonia upamiętniająca południowoafrykańskiego prezydenta odbędzie się na stadionie Soccer City w Soweto, na przedmieściach Johannesburga. Ciało zmarłego zostanie następnie przeniesione na kilka dni do Pretorii, stolicy Republiki Środkowej Afryki, a następnie 15 grudnia złożone w grobie we wsi Qunu, miejscu urodzenia Mandeli.

Cały przyszły tydzień w RPA został ogłoszony _ dniami żałoby _.

Na uroczystości pogrzebowe przybędą goście z całego świata. Obamie towarzyszyć będą dwaj byli prezydenci USA: George W. Bush oraz Bill Clinton.

Na wieść o śmierci Nelsona Mandeli prezydent USA oświadczył, że jest jednym z niezliczonych milionów ludzi, którzy czerpali inspirację z życia tego _ jednego z najbardziej wpływowych, odważnych i głęboko dobrych ludzi _.

Mandela, pierwszy czarnoskóry prezydent RPA, laureat Pokojowej Nagrody Nobla i symbol walki z apartheidem, zmarł w czwartek w swym domu w Johannesburgu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: nelson mandela, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz