Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polacy znów trafiają do włoskich obozów pracy

0
Podziel się:

Prokuratura rozpocznie śledztwo w tej sprawie. Poszkodowanych może być 200 osób.

Polacy znów trafiają do włoskich obozów pracy
(Money.pl/Agnieszka Gotowała)

TVP.info donosi, że wrocławska prokuratura rozpocznie śledztwo w sprawie włoskich obozów pracy. Do polskiego konsulatu w Katanii na Sycylii zgłosili się kolejni robotnicy, którzy uciekli z takich miejsc.

Według TVP.info do konsulatu zgłosili się czterej polscy robotnicy. Skarżyli się, że od trzech miesięcy - razem z innymi robotnikami z Polski - nie dostają wynagrodzenia i są zastraszani przez włoskich szefów. Z ich opowiadań wynikało, że byli przymuszani do pracy. Co więcej nie dość, że nie płacono im pensji, to jeszcze nie dawano jeść - ci którym zostały pieniądze, dzielili się jedzeniem z pozostałymi. Przez firmę przewinęło się co najmniej 200 ludzi.

Do Włoch robotników sprowadzała polska firma. Działała ona w okolicach Wrocławia i to tamtejsza prokuratura zajmie sie tą sprawą.

To nie pierwszy taki przypadek. W lipcu 2006 r. wyszło na jaw, że w Apulii niedaleko Foggii działały niewolnicze obozy pracy, w których pracowali Polacy. Policja uwolniła wtedy 100 naszych rodaków. W Polsce i we Włoszech prowadzono w tej sprawie śledztwa zakończone już kilkunastoma wyrokami wieloletniego więzienia.

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)