Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska-Rosja. Zadyma przed meczem

0
Podziel się:

Policja zatrzymała około stu Polaków i Rosjan. Są ranni.

Polska-Rosja. Zadyma przed meczem
(PAP/ Andrzej Hrechorowicz)

Polscy kibole są bardzo agresywni wobec policji i fanów reprezentacji Rosji. Część z nich pozabierała Rosjanom szaliki i wykrzykuje antyrosyjskie hasła _ Ty ruska k... _ . Policja nie może opanować sytuacji i do akcji wkraczają nowe jednostki. Policja zatrzymała około stu osób.

Aktualizacja, godz. 22.18

Jak donosi nasz reporter, policja goniła grupę agresywnych chuliganów w centrum i zrobiło się naprawdę niebezpiecznie. Służby by uspokoić agresywny tłum użyły armatek wodnych i granatów hukowych. Doszło do kliku różnych bójek. Jak podaje policja, trzy osoby są ranne.

Rosyjscy kibice, ubrani w czerwone koszulki, trzymający flagi narodowe wyruszyli sprzed stacji Warszawa Powiśle na Stadion Narodowy. Wśród kibiców panuje atmosfera piłkarskiego święta. _ Naprzód Rosja _, _ Rosja mistrzowie _- słychać skandowane okrzyki.

_ - Przemarsz rosyjskich kibiców próbowała zakłócić grupa chuliganów. W tym momencie mogę powiedzieć jedynie, że policjanci reagowali na bieżąco, były zatrzymania _ - powiedział Maciej Karczyński, rzecznik stołecznej policji.

Przed zejściem z mostu na czele marszu doszło do bójek i przepychanek, rzucano kamieniami i puszkami. W czasie interwencji policja użyła gazu. Kilka osób w przepychankach odniosło obrażenia, były opatrywane na miejscu. Rosyjscy kibice byli kierowani przez policję w kierunku zejść z mostu i udali się w kierunku stadionu przez Wał Miedzeszyński.

Zobacz pochód rosyjskich kibiców:

Przed wymarszem w pobliżu zgromadziła się kilkusetosobowa grupa polskich kibiców, którzy na śpiewy i okrzyki Rosjan reagowali własnymi okrzykami i skandowaniem: _ Polska biało-czerwoni _, _ Polska do boju _, _ Biało-czerwone to barwy niezwyciężone _; wznoszono też nieprzychylne wobec Rosjan okrzyki. Policja oddzieliła kordonem obie grupy. Doszło do drobnych przepychanek z policją.

Doradca Putina przylatuje do Warszawy

W związku z ekscesami, do jakich dzisiaj doszło przed Stadionem Narodowym przed meczem Polska-Rosja, do Warszawy w trybie pilnym udał się doradca prezydenta Federacji Rosyjskiej ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka Michaił Fiedotow.

Poinformował o tym sam Fiedotow, dzwoniąc z lotniska Szeremietiewo do radia Echa Moskwy, którego gościem miał być wieczorem._ - Napływają niepokojące informacje o konfliktach między kibicami dwóch krajów. Trzeba rozładować sytuację i nie dopuścić do ekscesów _ - oświadczył doradca Putina. _ Jest to dla nas bardzo ważny mecz. Jest tam bardzo wielu naszych kibiców _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl
Już jutro wielki sprawdzian dla policji _ - Jeśli UEFA i policja ocenią, że jest to mecz podwyższonego ryzyka, zostaną podjęte odpowiednie środki _ - powiedział Jacek Cichocki, szef MSW.
Emocje przed meczem z Rosją sięgają zenitu Grupa stu pseudokibiców zaatakowała policjantów. Z każdą minutą w stołecznej strefie robi się coraz bardziej nerwowo.
Ostrzeżenie dla kibiców z Rosji. I to od kogo Prezes Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej (RFS) Siergiej Fursenko ostrzegł kibiców z Rosji, że polska policja da im _ twardy odpór _.
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)