Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polskie nazwiska wśród ofiar katastrofy w Brazylii

0
Podziel się:

Najprawdopodobniej wśród pasażerów samolotu, który rozbił się w Sao Paulo, byli Brazylijczycy polskiego pochodzenia.

Polskie nazwiska wśród ofiar katastrofy w Brazylii
(EPA/PAP)

Wśród pasażerów samolotu, który rozbił się w Sao Paulo są polskie nazwiska. Najprawdopodobniej to Brazylijczycy polskiego pochodzenia - powiedział TVN24 Henryk Siewierski, Polak mieszkający w Brazylii.

Airbus A320 z 176 osobami na pokładzie rozbił się wieczorem czasu miejscowego przy lądowaniu na lotnisku w brazylijskiej metropolii Sao Paulo. Ze 170 pasażerów i sześciu członków załogi, znajdujących się na pokładzie, nikt się nie uratował. Na ziemi zabitych zostało co najmniej 15 osób.

Jak wynika z relacji na ocznych świadków, samolot po lądowaniu na lotnisku Congonhas nie zdołał wyhamować na końcu pasa, uznawanego od dawna za niebezpiecznie krótki, przejechał rozpędem przez zatłoczoną w godzinach szczytu wielopasmową szosę i uderzył w stację paliwową, powodując wybuch jej zbiorników i olbrzymi pożar.

_ Świadkowie informują, że płomienie ze zbiorników biły wysoko w górę, całą okolicę spowił gęsty dym, swąd i zapach kerozyny, czyli paliwa lotniczego. Lotnisko zostało natychmiast zamknięte. _Gubernator brazylijskiego stanu Sao Paulo powiedział we wtorek wieczorem (w nocy z wtorku na środę czasu polskiego), że szanse na to, iż ktokolwiek przeżył katastrofę samolotu pasażerskiego w tym największym mieście Ameryki Południowej są "praktycznie równe zeru".

Gubernator Jose Serra poinformował, iż członkowie pracujących od kilku godzin ekip ratunkowych powiedzieli mu, że jest niemożliwe, by ktoś ze 176 osób znajdujących się na pokładzie samolotu brazylijskich linii lotniczych TAM uratował się z katastrofy.

Szef ekipy ratunkowej Manuel Antonio da Silva Araujo i inni uczestnicy akcji oceniają, że liczba ofiar sięgnie 200, bowiem zginęło tez wiele osób znajdujacych się w chwili katastrofy na ziemi.

| KOLEJNA KATASTROFA W BRAZYLII |
| --- |
| Jest to druga wielka katastrofa lotnicza w Brazylii w ciągu niespełna roku. Latem roku ubiegłego nad Amazonią doszło do zderzenia samolotu pasażerskiego typu Boeing 737 brazylijskich linii lotniczych Gol Aerolinhas z małym, prywatnym odrzutowcem. Mniejszy samolot zdołał wylądować, natomiast większy rozbił się w dżungli, a wszystkie 154 osoby znajdujące się na jego pokładzie poniosły śmierć. |

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)