Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ponad 800 interwencji strażaków związanych z opadami deszczu

0
Podziel się:

Najtrudniejsza sytuacja z uwagi na oberwanie chmury jest obecnie w Skarżysku-Kamiennej w województwie Świętokrzyskim, gdzie zalanych zostało kilka ulic oraz budynków.

Ponad 800 interwencji strażaków związanych z opadami deszczu
(kasprzol/CC/flickr)

Dziś straż pożarna w całej Polsce interweniowała, głównie w godzinach popołudniowych, prawie 800 razy - poinformował rzecznik prasowy Komendanta Głównego Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

_ Najwięcej interwencji spowodowanych burzami czy gwałtownymi opadami deszczu było w województwach: mazowieckim, świętokrzyskim, dolnośląskim i podlaskim _ - powiedział Frątczak.

Jak zaznaczył, najtrudniejsza sytuacja z uwagi na oberwanie chmury jest obecnie w Skarżysku-Kamiennej w województwie Świętokrzyskim, gdzie zalanych zostało kilka ulic oraz budynków. _ Sporo interwencji było też w tym samym województwie w Starachowicach oraz w powiatach kamiennogórskim w województwie dolnośląskim oraz zambrowskim w województwie podlaskim _ - dodał Frątczak.

Frątczak zaznaczył, że synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują przechodzenie dziś frontów burzowym przez województwa: podlaskie, mazowieckie, świętokrzyskie i małopolskie. _ W czasie burz wiatr może dochodzi do 90 km/h i może padać do 50 litrów wody na metr kwadratowy _ - zaznaczył.

Frątczak poinformował, że wczoraj strażacy wyjeżdżali do usuwania skutków nawałnic 760 razy, od początku tygodnia blisko 8000 razy. Przypomniał też, że grupa polskich strażaków pracuje przy usuwaniu wody z zalanych obszarów na terenie Czech.

Czytaj więcej w Money.pl
Warszawa sparaliżowana. Zalane stacje metra Gwałtowna ulewa w stolicy. Zalane są ulice i torowiska, stoi metro. Straż ma dziesiątki wezwań.
Będą kolejne burze i nawałnice. Spadnie... Do późnych godzin nocnych przewiduje się burze, lokalnie z opadami gradu. Ma spaść od 10 do 20 mm deszczu, lokalnie nawet do 30 mm.
Dolny Śląsk po gradobiciu. Zalane domy Najbardziej gwałtowne burze, podczas których lokalnie wystąpiły też gradobicia, zanotowano po południu w rejonie powiatów świdnickiego, dzierżoniowskiego i lwóweckiego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)