Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Portugalia nie potrzebuje pomocy finansowej

0
Podziel się

Według premiera Portugalii nie ma żadnej analogii między Portugalią a Irlandią.

Portugalia nie potrzebuje pomocy finansowej
(Antonio Cruz/agenciabrasil.gov.br)
bCYrPQzp

Premier Portugalii Jose Socrates powiedział w poniedziałek, że jego kraj nie potrzebuje _ żadnej pomocy _, by uporać się z trudnościami finansowymi, zaznaczając, że nie ma żadnej analogii między Portugalią a Irlandią.

_ - Kraj nie potrzebuje żadnej pomocy. To, czego trzeba, to zrobić to, co jest do zrobienia - przyjąć budżet. To, czego potrzebuje kraj, to pomoc Portugalczyków _ - powiedział premier Socrates.

Wyraził nadzieję, że to, iż Irlandia zwróciła się o pożyczkę do UE, _ pomoże unormować sytuację na rynkach _.

Socrates zaznaczył, że jego rząd zaplanował ograniczenia wydatków i reformy, które zapewnią redukcję zadłużenia i wzrost gospodarczy.

bCYrPQzr

Irlandia formalnie zwróciła się o wielką pożyczkę do UE i MFW, by ratować swe banki. Agencja Associated Press wskazuje, że irlandzki kryzys, wywołany sytuacją w sektorze bankowości, spowodował wzrost kosztów zaciągania kredytów nie tylko przez Irlandię, lecz także przez inne _ słabe ogniwa w strefie euro _, takie jak Hiszpania i Portugalia.

Porozumienie w sprawie pomocy dla Irlandii zmniejsza nieco presję na Hiszpanię i Portugalię, choć - jak pisze AP - wciąż jest możliwe, że w końcu i one będą potrzebowały ratunku.

bCYrPQzS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)