Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Porwanie dziewczynki przez Romów. Trwa śledztwo

0
Podziel się:

Irlandzka policja otrzymała kilka tysięcy telefonów z całego świata z sugestiami, kim mogą być rodzice dziewczynki.

Porwanie dziewczynki przez Romów. Trwa śledztwo
(infomatique/CC/Flickr)
bEslRKjV

Irlandzka policja odebrała parze Romów z Dublina 7-letnią jasnowłosą dziewczynkę niepodobną do rodzeństwa. Jest to pokłosie podobnej sprawy z Grecji, gdzie inną romską parę oskarżono o uprowadzenie 4-letniej dziewczynki imieniem Maria i postawiono przed sądem.

Działanie w Irlandii podjęto w reakcji na doniesienie, że w romskiej rodzinie zamieszkałej w dzielnicy Tallaght w zachodnim Dublinie mieszka obce dziecko o blond włosach. Według irlandzkich mediów Romowie twierdzili, że to ich córka i pokazali metrykę urodzenia.

Policja zakwestionowała ten dowód i odebrała parze dziewczynkę na podstawie ustawy dopuszczającej czasowe, za zgodą sądu, przejęcie opieki nad dzieckiem przez służby socjalne. W ciągu miesiąca muszą one zdecydować, czy skierują dziecko do rodziny zastępczej, czy też zwrócą osobom dotychczas je wychowującym.

bEslRKjX

Policja pobrała od romskiej pary próbki DNA, by ustalić, czy dziewczynka jest z nimi spokrewniona. Wszczęła też dochodzenie w celu ustalenia tożsamości dziecka.

W podobnej sprawie w Grecji wyszło na jaw, że jasnowłosa dziewczynka nie jest spokrewniona z Romami, którzy ją wychowywali. Romska para broniła się, twierdząc, że biologiczna matka oddała im dziecko, ponieważ sama nie mogła się nim zająć.

Irlandzka policja otrzymała kilka tysięcy telefonów z całego świata z sugestiami, kim mogą być rodzice dziewczynki.

Czytaj więcej w Money.pl

bEslRKkd
bEslRKky
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)