Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Porwanie w Jemenie. Byli uzbrojeni

0
Podziel się:

Uzbrojeni napastnicy uprowadzili wczoraj wieczorem w Jemenie obywatela Francji.

Porwanie w Jemenie. Byli uzbrojeni
(AP/FOTOLINK/East News)
bETKmwgR

Uzbrojeni napastnicy uprowadzili wczoraj wieczorem w Jemenie obywatela Francji, pracującego dla Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża - poinformował rzecznik tej organizacji w Sanie, stolicy Jemenu.

Dibeh Fakhr powiedział, że Francuz został uprowadzony podczas podróży z północnego Jemenu do portowego miasta Hudaida nad Morzem Czerwonym, około 30 km od celu podróży. Napastnicy porwali także dwóch jemeńskich kierowców pracownika MKCK, ale szybko ich uwolnili.

_ - Nie mamy żadnego kontaktu ani z porywaczami, ani też naszym pracownikiem _ - stwierdził rzecznik MKCK w Jemenie.

bETKmwgT

Na razie nic też nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za to porwanie. W Jemenie, jednym z najbiedniejszych krajów arabskich, uprowadzenia nie należą do rzadkości. W większości przypadków, po zapłaceniu okupu, kończą się uwolnieniem porwanych.

Czytaj więcej o terroryzmie
Na Heathrow gorąco. Mieli narzędzia terroru Brytyjska policja poinformowała o aresztowaniu na londyńskim lotnisku Heathrow trzech mężczyzn, którzy przylecieli z Omanu
Zabito trzech liderów Al-Kaidy w tym kraju Do zabójstwa doszło w prowincji Al-Bajda, około 210 km na południowy wschód od stolicy Jemenu, Sany.
Wyłapują ludzi, którzy "się zradykalizowali" Francuska policja przeprowadziła kolejne operacje wymierzone w środowiska islamskich radykałów.
bETKmwhu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)