Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Porwanie w Nigerii. Siedmiu cudzoziemców w rękach porywaczy

0
Podziel się:

Napastnicy najpierw zaatakowali więzienie i posterunek policji, a kiedy zostali odparci, napadli na obóz libańskiej firmy Setraco, budującej tam drogę.

Porwanie w Nigerii. Siedmiu cudzoziemców w rękach porywaczy
(Polaris Images/East News)
bETuHOEl

Uzbrojeni ludzie zaatakowali obóz firmy budowlanej w stanie Bauchi na północy Nigerii, zastrzelili strażnika i porwali siedmioro cudzoziemskich pracowników - z W. Brytanii, Grecji, Włoch i Libanu - poinformowały nigeryjskie władze.

Napadu dokonano w nocy z soboty na niedzielę w mieście Jamare w stanie Bauchi. Według komendanta policji stanu Bauchi, Mohammeda Ladana, napastnicy najpierw zaatakowali więzienie i posterunek policji, a kiedy zostali odparci, napadli na obóz libańskiej firmy Setraco, budującej tam drogę.

Szef lokalnego rządu Adamu Aliyu powiedział, że napastnicy uprowadzili Brytyjczyka, Włocha, Greka i czworo Libańczyków, w tym dwie kobiety.

bETuHOEn

W północnej Nigerii, zamieszkanej w większości przez muzułmanów, zamachów, napaści i porwań dokonują islamiści, w tym radykalna sekta Boko Haram, która chce utworzyć w całej Nigerii islamistyczne państwo.

Czytaj więcej w Money.pl
Napadł na bank, bo... studiował bankowość 19-letniemu mężczyźnie wczoraj wieczorem udało się sterroryzować bronią pracowników banku w centrum miasta i ukraść 40 tysięcy złotych.
Trzej lekarze z Korei Południowej zastrzeleni w Nigerii Do ataku na lekarzy doszło w sobotę w domu, w których mieszkali z rodzinami. Według policji zostali zabici maczetami, jednemu z nich odcięto głowę.
Tu przenieśli się piraci. Porwali tankowiec Według Międzynarodowego Biura Morskiego jednostka z 17-osobową załogą płynęła pod banderą Luksemburga.
bETuHOEO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)