Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Postanowił opuścić PiS po zabójstwie w Łodzi

0
Podziel się:

Paweł Poncyljusz zdradza kulisy powstania stowarzyszenia Polska jest Najważniejsza.

Postanowił opuścić PiS po zabójstwie w Łodzi
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Poseł PiS Paweł Poncyljusz powiedział, że ma niewielką nadzieję na przywrócenie do PiS posłanek Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak. Jego zdaniem PiS podąża drogą bez celu.

Do tej pory Poncyljusz nie został wykluczony z PiS. Jak uzasadniał, walczył o powrót posłanek i miałby do siebie żal, gdyby tego nie robił. Przyznał jednak, że nadzieje na ten powrót są płonne.

- _ PiS nie stać na usuwanie tego typu osób ze swojego grona. Ale ja jestem świadom tego, co mówią przedstawiciele komitetu politycznego, więc dzisiaj ta moja nadzieja jest dość płonna _ - mówi poseł Poncyljusz.

POSŁUCHAJ PAWŁA PONCYLJUSZA:

Poseł wyjaśnił, że stowarzyszenie Polska jest Najważniejsza, którego jest członkiem, nie jest partią z powodu zasad finansowania. Przypomniał, że dokumenty rejestracyjne zostały złożone we wtorek, a w ciągu dwóch tygodni sąd ma je rozpatrzyć. Paweł Poncyljusz dodał, że Polska jest Najważniejsza będzie docelowo ruchem społecznym, a nie partią.

- _ Nie spodziewamy się, że każdy, kto będzie członkiem stowarzyszenia będzie chciał być członkiem partii. Zobaczymy, jak pójdzie ruch społeczny. Od niego trzeba zacząć. Od powiedzenia "nie" partiom, dla których od Polski ważniejsza jest struktura w Sejmie _ - przekonuje poseł Poncyljusz.

**Poseł przyznał, że pomysł opuszczenia PiS zrodził się w nim w dzień zabójstwa Marka Rosiaka w Łodzi. Wówczas - jak podkreślił - w PiS usłyszał o taktyce totalnej konfrontacji, która nie spodobała mu się. Do tego momentu liczył na osłabienie mocnej retorykizapoczątkowanej po wyborach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t75887.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/co;dalej;z;liberalami;z;pis;prezes;ma;napiety;program,254,0,708862.html) Co dalej z liberałami z PiS? Prezes ma napięty program Los m.in. europosła Adama Bielana nie rozstrzygnie się dziś.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t116421.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/4;procent;poparcia;dla;polska;jest;najwazniejsza,239,0,712943.html) 4 procent poparcia dla Polska Jest Najważniejsza Według ankietowanych na powstaniu ugrupowania najwięcej straci PiS.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)