Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poważna eksplozja w rafinerii firmy z Meksyku

0
Podziel się:

W wypadku na terenie meksykańskiego monopolisty naftowego Pemeks nikt nie zginął.

Poważna eksplozja w rafinerii firmy z Meksyku
(Coolcaesar/CC/Wikipedia)

Nikt zginął podczas eksplozji w rafinerii meksykańskiego monopolisty naftowego Pemeksu. **Do wybuchu doszło w rafinerii Cadereyta, ok. 50 km na północny zachód od Monterrey w północno-wschodnim Meksyku.

Wcześniej Milenio TV podała, że zginęło kilka osób, ale informacja ta nie uzyskała potwierdzenia. Regionalny dyrektor służb ochrony cywilnej Guillermo Leon Delgado powiedział natomiast, że co najmniej pięć osób odniosło obrażenia.

_ - Pemex powiedział nam, że sytuacja jest opanowana, i nie poprosił nas o interwencję _ - oświadczył Delgado. Pemex potwierdził fakt wybuchu, dodając, że dyrekcja generalna firmy czeka na raport o możliwych skutkach eksplozji.

Rafineria Cadereyta, najnowocześniejsza w sześciu eksploatowanych przez Pemex w Meksyku, produkowała w 2008 r. średnio 27 mln litrów paliwa dziennie. Służyło ono zaopatrzeniu północnej części kraju.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t95910.jpeg ) ] (http://news.money.pl/artykul/usa;do;zatoki;wycieka;prawie;milion;litrow;ropy;dziennie,123,0,616059.html) USA: Do zatoki wycieka prawie milion litrów ropy dziennie Dyrektorzy BP trafią do więzienia za zaniedbania?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t98479.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bp;poniesie;kare;za;tregedie;sprzed;lat,171,0,655019.html) BP poniesie karę za tregedię sprzed lat Brytyjski gigant naftowy musi zapłacić 50 mln dolarów za eksplozję w rafinerii w Teksasie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)