Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Powódź w Chinach. Władze cenzurują informacje

0
Podziel się:

Szef wydziału propagandy w Pekinie Lu Wei nakazał mediom, aby przekazywały wyłącznie dobre informacje dotyczące powodzi.

Powódź w Chinach. Władze cenzurują informacje
(PAP/EPA)

Szef wydziału propagandy w Pekinie Lu Wei nakazał mediom, aby przekazywały wyłącznie dobre informacje dotyczące powodzi, w wyniku której w miniony weekend w stolicy Chin zginęło 37 osób, i nie krytykowały działania władz.

Lu nakazał prasie, aby donosiła jedynie o _ osiągnięciach zasługujących na pochwały _, takich jak bohaterskie czyny służb ratunkowych czy niektórych mieszkańców - poinformował dziennik _ Jinghua Shibao _.

Agencja AFP pisze, powołując się na wpisy na blogach rozwścieczonych pekińczyków, że niektóre osoby mogły uniknąć śmierci, gdyby ostrzeżenia o powodzi zostały wydane odpowiednio wcześnie, a systemy odprowadzania wody były zmodernizowane.

Mieszkańcy Fangshan, górzystej dzielnicy na południowym zachodzie Pekinu, skarżyli się dziennikarzowi AFP na brak pomocy ze strony władz, jeśli chodzi o szukanie zaginionych krewnych.

- _ Rząd nie daje żadnego wsparcia, każda rodzina musi się sama zorganizować, żeby odnaleźć swoich bliskich _ - powiedział Wang Baoxiang, którego 30-letni bratanek zniknął, kiedy w Pekinie zaczęły się ulewne deszcze, trwające 16 godzin.

Powódź w Chinach. Największe od ponad 60 lat opady deszczu

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/powodz-w-chinach-najwieksze-od-ponad-60-lat-opady-deszczu-g466384.html) System odprowadzania wody w Pekinie _ pozostawia wiele do życzenia _ - napisał w swoim komentarzu redakcyjnym anglojęzyczny dziennik _ China Daily _, przeznaczony głównie dla obcokrajowców.

AFP zauważa, że większość mediów unika krytyki, skupiając się na przykład na pomocy międzysąsiedzkiej w obliczu kataklizmu.

Pekin ucierpiał w wyniku największych od 61 lat opadów deszczu w tym mieście. Z zagrożonych przez żywioł domów ewakuowano blisko 66 tysięcy ludzi. Straty materialne są gigantyczne i przekraczają 10 mld juanów (około 1,6 mld dolarów). W całym kraju w powodzi, wywołanej przez ulewne deszcze, zginęło co najmniej 95 osób.

Czytaj więcej na temat sytuacji w Chinach w Money.pl
To była największa powódź od 60 lat Dwadzieścia pięć osób utonęło, sześć zginęło po gruzami domów, jedna została śmiertelnie porażona piorunem, a kolejnych pięć - prądem z zerwanych linii energetycznych.
Bloomberg zablokowany, bo o nich pisał Powodem jest materiał o wielomilionowych aktywach finansowych członków rodziny wiceprezydenta Chin.
Krytykowali kapitalizm. Chińczycy ich ukarali Założyciel strony Utopia, powiedział, że policja nakazała jej zamknięcie, gdyż zawierała krytykę Komunistycznej Partii Chin, jej przywódców i zbliżającego się zjazdu partii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)