Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Powódź zagraża landom na północy Niemiec

0
Podziel się:

Ewakuowano m.in. ok. 8 tys. mieszkańców miasta Stendal na północy kraju związkowego Saksonia-Anhalt.

Powódź zagraża landom na północy Niemiec
(PAP/EPA)
bFfmKOKt

Fala powodziowa na Łabie przesuwa się. Na części zagrożonych terenów kontynuowano ewakuację mieszkańców, a w miejscowości Fischbeck, gdzie poprzedniego dnia doszło do przerwania wału, trwają prace nad załataniem wyrwy.

Ewakuowano m.in. ok. 8 tys. mieszkańców miasta Stendal na północy kraju związkowego Saksonia-Anhalt. Wymuszone zagrożeniem powodziowym zamknięcie mostu w pobliskim Haemerten już drugi dzień z rzędu prowadziło do poważnych zakłóceń w ruchu kolejowym, szczególnie na trasach łączących Berlin z Kolonią, Frankfurtem nad Menem i Amsterdamem.

Na wysokości Lauenburga, w pobliskim landzie Szlezwig-Holsztyn, poziom wody w Łabie wzrasta, ewakuowano mieszkańców zabytkowej części tego miasta.

bFfmKOKv

Powódź w Niemczech

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://tech.money.pl/galerie/powodz-w-niemczech-g555711.html)

W Fischbeck na północ od Magdeburga (Saksonia-Anhalt), trwają prace nad załataniem 50-metrowej wyrwy w wale przeciwpowodziowym na Łabie, powstałej w nocy z niedzieli na poniedziałek. Woda zalała całkowicie Fischbeck i kilka sąsiednich miejscowości. Spowodowało to poważne zakłócenia w komunikacji kolejowej w Niemczech.

Powódź nadal zagraża niemieckim landom na północy kraju. W Meklemburgii-Pomorzu Przednim Łaba osiągnęła najwyższy jak dotychczas poziom. W Dolnej Saksonii woda pozostawała w nocy z poniedziałku na wtorek na niezmiennie wysokim poziomie. Zagrożenie powodziowe nadal obowiązuje także w północnej Brandenburgii.

bFfmKOKB

Na południu Niemiec woda już opada, a władze szukają środków na naprawę szkód wyrządzonych przez powódź, szacowanych na ponad 11 mld euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Na Dolnym Śląsku alarm na 23 rzekach Nadal obowiązują alarmy powodziowe na terenie czterech gmin oraz we Wrocławiu na rzekach Bystrzyca, Ślęza i Widawa.
Grad wybijał dziury w dachach. Nocne ulewy Ponad 300 razy w ciągu ostatniej doby wzywano strażaków do pomocy przy usuwaniu skutków burz i ulew
Pogotowie powodziowe w Płocku Służby przeciwpowodziowe w Płocku zobowiązały mieszkańców i pracodawców do zabezpieczenia przed zatopieniem lub usunięcia się ze stref bezpośredniego i potencjalnego zagrożenia powodzią.
PCK wysłał pomoc dla powodzian w Dreźnie Dolnośląski PCK nie prowadził specjalnej zbiórki, wysłany sprzęt pochodził z magazynów organizacji
bFfmKOKW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)