Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Powodzie w Chinach. Coraz więcej ofiar

0
Podziel się:

W powodziach, które nawiedziły w tym tygodniu północny wschód i południowy wschód Chin, zginęły co najmniej 43 osoby.

Powodzie w Chinach. Coraz więcej ofiar
(Yang zheng - Imaginechina/FOTOLINK/East News)
bEswURTV

W wyniku osunięć ziemi zablokowana jest linia kolejowa łącząca Pekin z Kantonem - poinformowała dzisiaj oficjalna agencja Xinhua.

Tylko dzisiaj odnotowano 12 ofiar śmiertelnych powodzi w prowincji Liaoning. W innych północno-wschodnich prowincjach, Heilongjiang i Jilin, informowano wcześniej o śmierci 25 ludzi.

W prowincji Heilongjiang, która szczególnie ucierpiała na skutek żywiołu, straty szacuje się na równowartość 870 milionów euro. Ewakuowano 140 tys. ludzi.

bEswURTX

Z kolei na południu co najmniej sześć osób poniosło śmierć w wyniku powodzi i osunięć ziemi w prowincji Guangdong. Zablokowanie linii kolejowej Pekin-Kanton dotknęło ok. 80 tys. pasażerów. Nie wiadomo, kiedy ruch zostanie wznowiony.

Według agencji Xinhua tegoroczne letnie powodzie na północnym wschodzie są najpoważniejsze od dziesięcioleci. Ewakuowano setki tysięcy mieszkańców obszarów zagrożonych zalaniem.

Jednocześnie w innych częściach Chin odnotowuje się rekordowe upały. Od początku sierpnia w Szanghaju temperatury sięgają poziomu nienotowanego od co najmniej 140 lat. W Zhengzhou, w środkowo-wschodnich Chinach, gdzie zwykle panują umiarkowane temperatury, w tym tygodniu termometry pokazały ponad 45 stopni Celsjusza - informują lokalne media.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragiczne żniwo lawiny błotnej w Chinach Lawina zeszła po ulewnych opadach deszczu w mieście Dujiangyan w prowincji Syczuan na południowym zachodzie Chin.
To największa powódź w historii Rosji Na Dalekim Wschodzie woda zalała ponad pół tysiąca kilometrów dróg i podmyła 66 mostów. Ewakuowano 14 tysięcy ludzi.
300 mld dolarów na ochronę środowiska Pod naciskiem opinii publicznej rząd chiński zwiększył nakłady na podejmowane w latach 2011-2015 działania służące ochronie środowiska.
bEswURUy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)