Notowania

usa
28.06.2012 07:57

Pożar w Kolorado. Nie mogą oponować płomieni

Ewakuowano ponad 40 tys. osób. Z ogniem walczy 25 wojskowych śmigłowców i 4 samoloty transportowe C-130.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Pożary w stanie Kolorado ogarnęły blisko 6 tys. hektarów; ewakuowano ponad 40 tys. osób. Z ogniem walczy 25 wojskowych śmigłowców i 4 samoloty transportowe C-130. *

Połowa federalnych sił strażackich stara się ugasić pożar w Kolorado - podał wczoraj Biały Dom. Silne wiatry pchnęły szybko rozprzestrzeniający się ogień ku obrzeżom Colorado Springs i w pobliże ulokowanej w tym mieście Bazy Sił Powietrznych USA _ Schriever _.

Liczące około 650 tys. mieszkańców Colorado Springs jest drugim pod względem wielkości miastem stanu. Szef tamtejszej straży pożarnej Rich Brown poinformował wczoraj po południu (czasu lokalnego), że _ monstrualny pożar nie jest jeszcze w najmniejszym stopniu opanowany _.

Płonące drzewa i zarośla w rejonie malowniczego Waldo Canyon, u stóp popularnej wśród turystów góry Pikes Peak, spowite są olbrzymią chmurą dymu, której wysokość sięga ponad 6 tys. metrów.

Szalejące pożary w Kolorado. Tysiące osób ewakuowanych

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/szalejace-pozary-w-kolorado-tysiace-osob-ewakuowanych-g423068.html) Walkę z żywiołem utrudniała początkowo wyjątkowo sucha i upalna pogoda oraz silne wiatry. Wysuszone drzewa i krzewy płoną jak pochodnie. Później nadeszły burze i zmienne wiatry, które również utrudniły pracę strażaków i ochotników.

Władze zmuszone zostały do zamknięcia wielu dróg oraz linii kolejowej przewożącej turystów w rejonie Pikes Peak. Szczyt tej góry odwiedza zazwyczaj najwięcej turystów na świecie, po japońskiej wulkanicznej górze Fuji. Ogniska pożarów znajdują się też w kilku innych miejscach stanu Kolorado a także w sąsiednim stanie Utah.

Czytaj więcej w Money.pl
Pożary lasów dotarły do największego miasta Już siedem tysięcy osób musiało opuścić swe domy. Pożary szaleją od soboty po uderzeniu pioruna.
Paliły się oleje, benzyna i ropa. "Beczki fruwały w powietrzu" Walka z żywiołem trwała całą noc. Czy doszło do poważnego skażenia środowiska?
Kolejna ofiara wypalania traw w Polsce Tylko wczoraj radomscy strażacy odebrali 80 zgłoszeń o pożarach związanych z wypalaniem traw.
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz