Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pożary w Hiszpanii nadal zagrażają ludziom. Wielka ewakuacja

0
Podziel się:

Tego lata odnotowuje się wyjątkowo dużą liczbę pożarów. Tegoroczna zima była najbardziej sucha od 70 lat.

Pożary w Hiszpanii nadal zagrażają ludziom. Wielka ewakuacja
(PAP/EPA)

Około 1800 mieszkańców wsi Vilaflor na Teneryfie zostało ewakuowanych we wtorek wieczorem z powodu pożarów szalejących na Wyspach Kanaryjskich. Żywioł zagraża parkowi narodowemu Teide - informują hiszpańskie media.

Wczoraj wieczorem strażakom nie udało się jeszcze opanować pożaru, który wybuchł w niedzielę. Ich pracę utrudniają wysokie temperatury i silny wiatr. Żywioł zniszczył tereny o powierzchni ok. 1,5 tys. hektarów.

Przedstawiciel lokalnych władz Javier Gonzalez Ortiz powiedział, że do gaszenia pożaru wykorzystywanych jest 11 samolotów.

Ogień przeniknął w głąb parku naturalnego Teide, który w 2007 r. został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Na terenie parku o powierzchni 19 tys. hektarów znajduje się wulkan Teide, który ma ponad 3700 m wysokości i jest najwyższym szczytem archipelagu oraz Hiszpanii.

Gdy wieczorem płomienie zbliżały się do Vilaflor, położonej na południe od parku, władze podjęły decyzję o ewakuacji mieszkańców tej wsi. _ Przygotowano trzy autobusy w celu ewakuacji 200 osób, które nie miały własnych środków transportu _ - podano w komunikacie obrony cywilnej. Już wcześniej domy opuściło ok. 90 osób.

Wielkie pożary na Wyspach Kanaryjskich. 300 osób ewakuowanych

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/wielkie-pozary-na-wyspach-kanaryjskich-300-osob-ewakuowanych-g463155.html) Na innej wyspie archipelagu, La Palma, strażacy we wtorek po południu opanowali pożar. W ciągu 24 godzin spłonął tam obszar o powierzchni 500 hektarów; ewakuowano ok. 160 osób.

W Hiszpanii tego lata odnotowuje się wyjątkowo dużą liczbę pożarów. Tegoroczna zima była najbardziej sucha od 70 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielki pożar w turystycznym raju. Ewakuacja Wysokie temperatury i silny wiatr utrudniają pracę ratowników.
Groźne pożary w Turcji. Tysiące ludzi ucieka Silny wiatr rozprzestrzenia płomienie w głąb kraju.
Na europejskiej wyspie też zatrzęsła się ziemia Trzęsienie ziemi o sile 4,3 st. w skali Richtera odnotowano w nocy na wyspie Hierro należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich.
wiadmomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)