Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prawica skłócona. Kto wybierze kandydata?

0
Podziel się

Solidarna Polska chce prawyborów w prawicy. Mają lepszego kandydata na prezydencki stołek?

Prawica skłócona. Kto wybierze kandydata?
(PAP/Paweł Supernak)
bDyZezhN

Zbigniew Ziobro zaapelował do Jarosława Kaczyńskiego o przeprowadzenie prawyborów, które wyłoniłyby jednego kandydata prawicy w wyborach prezydenckich. Szef Solidarnej Polski chce, aby to wyborcy zdecydowali o tym, kto stanie do rywalizacji z Bronisławem Komorowskim w 2015 roku.

Podczas wizyty w Zamościu Zbigniew Ziobro liczy, że PiS przyjmie propozycję Solidarnej Polski. Jego zdaniem, prawybory wzmocnią kandydata prawicy.

_ - Bo już wcześniej prowadzi kampanię, spotyka się z ludźmi, trafia z określonym przesłaniem do wielu środowisk, pozyskuje poparcie dla siebie i skupia tteż uwagę mediów. W ten sposób, tak wyłoniony kandydat prawicy, będzie miał szanse zwyciężyć z aktualnym prezydentem, pochodzącym z nominacji Platformy Obywatelskiej. Chcemy więc wybrać najlepszą drogę do jedności, do zwycięstwa w prawicy. Ufamy, że o takie wartości też chodzi, nie tylko w słowach, ale i w realnych działaniach, panu prezesowi Kaczyńskiemu i PiS-owi _- mówił.

bDyZezhP

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ZBIGNIEWA ZIOBRY:

Źródło: IAR

Politycy Solidarnej Polski odwiedzają dziś miasta na Lubelszczyźnie. W planie mają spotkania w Zamościu, Tomaszowie Lubelskim, Hrubieszowie, Krasnystawie, Chełmie, Biłgoraju, Szczebrzeszynie, Krasnogrodzie, Tarnogrodzie i Zwierzyńcu.

Czytaj więcej w Money.pl
Ostro o Cymańskim: On się "youtubizuje" Szef klubu PiS ujawnił co zdecydowano w sprawie niepokornego posła. Cymański: _ biorę to na klatę _.
Kalisz: Kaczyński i Ziobro do Trybunału Stanu Posłowie PiS oceniają wnioski z raportu szefa sejmowej komisji śledczej jako absolutnie bezpodstawne.
Nie chcą żeby Kaczyński startował w wyborach O wezwaniu prezesa PiS, by nie dzielił prawicy i wycofał się z deklaracji startu w wyborach prezydenckich zapadła wczoraj.
bDyZezhV
bDyZeziq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)