Notowania

prawybory w usa
12.02.2012 06:53

Prawybory w USA: Mitt Romney wygrywa

W Maine Romney zdobył 39 procent głosów - ponad dwa razy więcej niż były senator Rick Santorum.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Były gubernator Massachusetts, Mitt Romney, zwyciężył wczoraj w prawyborach republikańskich w stanie Maine. Tego samego dnia uzyskał też największe poparcie w sondażowym głosowaniu na konferencji konserwatystów (CPAC) w Waszyngtonie. *

W Maine Romney zdobył 39 procent głosów - ponad dwa razy więcej niż były senator Rick Santorum, który wygrał niedawno prawybory w trzech stanach. Santorum otrzymał w Maine tylko 18 procent głosów; wyprzedził go jeszcze kongresman z Teksasu, Ron Paul. Newt Gingrich zdobył poparcie tylko 6 procent wyborców.

Zwycięstwo Romneya w Maine i jego wygraną w sondażowym głosowaniu (tzw. straw poll) na zjeździe prawicy w Waszyngtonie komentuje się jako sygnał o jego ewentualnym powrocie na pozycję niekwestionowanego lidera w wyścigu o nominację prezydencką w Partii Republikańskiej (GOP).

Po jego porażkach w stanach Minnesota, Colorado i Missouri w ostatni wtorek pojawiły się głosy, że nominacja Romneya wciąż stoi pod znakiem zapytania.

Zobacz, jak Romney przekonuje do siebie wyborców:

Nie cieszy się on popularnością wśród wielu republikańskich wyborców, zwłaszcza prawego skrzydła partii. Stawia jednak na niego kierownictwo GOP, gdyż sondaże wskazują, że ma największe szanse w wyborach w konfrontacji z prezydentem Obamą.

Następne prawybory odbędą się dopiero 28 lutego - tym razem w dwóch dużych, ważnych stanach: Michigan i Arizona.

Więcej o konkurencie Baracka Obamy czytaj w Money.pl
Należy do sekty, może zostać prezydentem USA Mormoni przekazują swojemu kościołowi co najmniej dziesięć procent dochodów. W ten sposób do kasy wspólnoty wpływa ponad sześć miliardów dolarów rocznie.
Jest pewny, zostanie prezydentem USA Były gubernator Massachusetts zdobył na Florydzie 50 delegatów na konwencję przedwyborczą GOP.
Handlował wpływami? Oskarżeń jest więcej Na Florydzie za tydzień odbędą się kolejne prawybory, które mogą zadecydować, kto zostanie liderem rywalizacji Republikanów o nominację.
Tagi: prawybory w usa, mitt romney, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz