Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes TEPCO w szpitalu. Załamanie?

0
Podziel się:

Masataka Shimizu nie występuje publicznie. Pojawiło się mnóstwo spekulacji na temat jego kondycji psychicznej.

Prezes TEPCO w szpitalu. Załamanie?
(PAP/EPA/TEPCO)
bFeLvAbV

Prezes firmy TEPCO (Tokyo Electric Power Co.), operatora zniszczonej przez trzęsienie ziemi elektrowni Fukushima I, został hospitalizowany. Rzecznik TEPCO powiedział, że 66-letni Masataka Shimizu trafił do szpitala we wtorek, z powodu nadciśnienia.

Shimizu, który wystąpił na konferencji prasowej dwa dni po trzęsieniu ziemi z 11 marca, później nie pokazywał się już publicznie. Na codziennych briefingach występował wiceprezes TEPCO Sakae Muto.

Pojawiło się mnóstwo spekulacji na temat Shimizu. Nie wykluczano, że załamał się nerwowo, podejrzewano, że mógł uciec z Japonii, czy nawet, że popełnił samobójstwo. Przedstawiciele TEPCO na pytania o Shimizu odpowiadali, że prezes _ odpoczywa _ w centrali firmy.

bFeLvAbX

Tymczasem Agencja Bezpieczeństwa Nuklearnego i Przemysłowego poinformowała, że w wodzie morskiej w rejonie elektrowni Fukushima stwierdzono zawartość radioaktywnego jodu, 3335 razy przekraczającą normę. Wskazuje to, że radioaktywna woda przedostaje się z elektrowni do oceanu. Podkreślono jednak, że taka ilość jodu-131, choć _ niepokojąca _, nie stanowi jeszcze bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t136252.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/woda;wokol;fukushimy;skazona;pracownicy;nie;wytrzymuja;presji,126,0,802942.html) Woda wokół Fukushimy skażona. Pracownicy nie wytrzymują presji Ekipy techniczne cały czas próbują schładzać uszkodzone reaktory. Może to potrwać nawet kilka miesięcy, twierdzą eksperci.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t136071.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fukushima;wciaz;straszy;ekolodzy;chca;wiekszej;strefy;ewakuacji,196,0,801732.html) Fukushima wciąż straszy. Ekolodzy chcą większej strefy ewakuacji Poziom radioaktywnego jodu 131 w morzu w pobliżu elektrowni 1150 razy przekracza normę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t135982.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/170;ton;plutonu;i;700;technikow;fukushima;nadal;grozna,115,0,801395.html) 170 ton plutonu i 700 techników. Fukushima nadal groźna Stężenie radioaktywnego jodu w wodzie morskiej wokół elektrowni przekroczyło już ponad tysiąckrotnie dopuszczalne normy.
bFeLvAcy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)