Notowania

gaz z rosji
06.12.2010 21:28

Prezesi Gazpromu i PGNiG rozmawiali w Warszawie

Według szefa Gazpromu, rosyjsko-polska współpraca energetyczna ma dobry potencjał dla dalszego rozwoju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gazprom.com)

Podczas rozmów prezydentów Rosji i Polski, Dmitrija Miedwiediewa i Bronisława Komorowskiego w Warszawie oceniono, że rosyjsko-polska współpraca w sferze energetycznej ma _ dobry potencjał dla dalszego rozwoju _.

Poinformowała o tym służba prasowa Gazpromu, którego prezes Aleksiej Miller wziął udział w spotkaniu prezydentów.

_ Uczestnicy spotkania wskazali, że biorąc pod uwagę gotowość Rosji i Polski do realizacji nowych projektów inwestycyjnych na rynku gazu ziemnego, współpraca dwóch krajów w sferze energetycznej ma dobry potencjał dla dalszego rozwoju _ - przekazała służba prasowa rosyjskiego koncernu, nie podając szczegółów.

Poinformowała ona także, iż w toku rozmów _ wysoko oceniono poczynione jesienią tego roku rosyjsko-polskie uzgodnienia o partnerstwie w branży gazowej _.

Służba prasowa Gazpromu przekazała również, że podczas pobytu w Warszawie Miller spotkał się z prezesem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) Michałem Szubskim.

_ Pozytywnie oceniamy dynamikę rosyjsko-polskich stosunków w sferze gazowej. Niedawno nie tylko uzgodniliśmy wzrost dostaw gazu ziemnego do Polski w ramach obowiązującego kontraktu, ale także osiągnęliśmy wzajemne zrozumienie w wielu kwestiach dwustronnego partnerstwa Gazpromu i PGNiG _ - zacytowała szefa Gazpromu służba prasowa koncernu.

_ Dzisiaj nasza współpraca opiera się na parytecie interesów. Jasno rozumiemy, że niezależnie od okoliczności możemy rozwijać efektywną współpracę _ - przytoczyła słowa Millera.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/0/t111360.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pgnig;bedzie;negocjowac;cene;gazu;z;gazpromem,229,0,708325.html) PGNiG będzie negocjować cenę gazu z Gazpromem Spółka chce by cena zależała nie tylko od ropy, ale również od cen gazu na tzw. rynku spotowym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconi;przysiegam;na;dzieci;,76,0,729164.html) Berlusconi: "Przysięgam na dzieci..." Zarzut łapówki za umowę z Gazpromem pojawił się w dokumentach Wikileaks.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t89984.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosjanie;nie;ukrywaja;ze;chca;lotosu;co;na;to;rzad,205,0,706765.html) Rosjanie nie ukrywają, że chcą Lotosu. Co na to rząd? Sprzedaż akcji Grupy Lotos musi zatwierdzić gabinet Tuska.
Tagi: gaz z rosji, gazprom, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz