Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent Boliwii nie mógł zobaczyć się z Chavezem

0
Podziel się:

Prezydent Boliwii Evo Morales oświadczył wczoraj, że odwiedzając Caracas nie mógł zobaczyć się z przywódcą Wenezueli Hugo Chavezem.

Na zdj. Hugo Chavez
Na zdj. Hugo Chavez (openDemocracy/CC BY 2.0/flickr.com)

Prezydent Boliwii Evo Morales oświadczył wczoraj, że odwiedzając Caracas nie mógł zobaczyć się z przywódcą Wenezueli Hugo Chavezem, przebywającym na terapii antynowotworowej w szpitalu wojskowym w wenezuelskiej stolicy.

Choć Morales w towarzystwie wiceprezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro pojechał do szpitala, nie rozmawiał z Chavezem. W Caracas zatrzymał się w drodze do Nowego Jorku._ - Mówiliśmy z lekarzami, którzy powiedzieli nam, że odpoczywa, że wciąż przechodzi terapię _ - relacjonował wizytę prezydent Boliwii już w Nowym Jorku, gdzie w siedzibie ONZ bierze udział w inauguracji Roku Komosy Ryżowej. Dodał, że spotkał się z bliskimi Chaveza.

_ - Przeszedł przez najtrudniejsze chwile swego życia _ - zauważył Morales. - _ Są dni, w których sytuacja dotycząca jego zdrowia jest bardzo ciężka, jak mówią jego ministrowie. Ale teraz wrócił do Caracas i to wielka ulga _ - dodał.

Hugo Chavez, który w grudniu przeszedł operację wycięcia bliżej nieokreślonego nowotworu w rejonie miednicy, wrócił do Caracas w 18 lutego. Przez dwa miesiące prezydent Wenezueli nie pojawił się publicznie. O stanie zdrowia szefa państwa informowały jedynie komunikaty jego zastępcy bądź innych przedstawicieli najwyższych władz państwa. Wywołało to plotki o śmierci albo stanie śpiączki, którym strona rządowa kategorycznie zaprzeczyła.

Chavez w październiku 2012 r. zostały wybrany na kolejną sześcioletnią kadencję. Stan zdrowia nie pozwolił mu jednak na powrót do ojczyzny na zaprzysiężenie, które miało odbyć się w zeszłym miesiącu.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto jak witali ukochanego prezydenta Prezydent Hugo Chavez ma się dobrze i jest szczęśliwy z powrotu do kraju - oświadczył wiceprezydent Nicolas Maduro.
"Chavez ma problemy z oddychaniem" Zdaniem wiceprezydenta Nicolasa Maduro (na zdj.), Chavez może powrócić do kraju, w ciągu najbliższych tygodni.
Prezydent chce rządzić ze szpitalnego łóżka W 10-minutowym przemówieniu Nicolas Maduro bronił decyzji Chaveza o kierowaniu krajem ze szpitalnego łóżka w Hawanie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)