Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent nie zatrudni Kluzik-Rostkowskiej

0
Podziel się:

- Mam już prawie zamknięty zespół doradców - tłumaczy Bronisław Komorowski.

Prezydent nie zatrudni Kluzik-Rostkowskiej
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prezydent Bronisław Komorowski poinformował, że nie toczą się żadne rozmowy z wykluczoną z PiS posłanką Joanną Kluzik-Rostkowską na temat jej ewentualnej pracy w kancelarii głowy państwa.

_ - Mam już prawie zamknięty zespół doradców. Będzie podjęta jeszcze decyzja dotycząca osoby zajmującej się kwestiami szeroko pojętej kultury _ - powiedział prezydent w drodze z Czech, gdzie uczestniczył w szczycie państw Grupy Wyszehradzkiej.

Komorowski podkreślił, że chciałby, aby w Kancelarii Prezydenta, gdzieś _ w jego pobliżu _, funkcjonowały osoby, które _ mogą być pasem transmisyjnym do konkretnych środowisk politycznych lub segmentu wrażliwości wyborczej _. Jak wyjaśnił taką rolę pełni teraz minister w jego Kancelarii Sławomir Nowak i jego doradca prof. Tomasz Nałęcz.

Prezydent poinformował, że jest już po wstępnych uzgodnieniach w sprawie osoby, która mogłaby _ reprezentować wrażliwość ludową _ w jego otoczeniu. _ _

_ - Jest miejsce zostawione dla kogoś o takiej wrażliwości twardej prawicy. Kto to będzie - zobaczymy. Nie chciałbym pani Kluzik Rostkowskiej stwarzać jakiejś sytuacji trudnej. Mogę tylko poinformować, że nie toczą się żadne rozmowy w tej kwestii i żadnych takich planów nie mam _ - oświadczył Komorowski.

Jak zaznaczył, dziękuje Bogu, że potrafił szefa swojej kampanii wyborczej zaprosić do współpracy, a nie _ wyrzucić za drzwi, jak to spotkało Joannę Kluzik-Rostkowską _. Na zwróconą mu uwagę, że był w innej sytuacji, bo wygrał wybory, odparł, że i po przegranych wyborach trzeba umieć zachować się przyzwoicie wobec własnych współpracowników.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t115612.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kluzik-rostkowska;nie;przejdzie;ani;do;po;ani;psl,157,0,705949.html) Kluzik-Rostkowska nie przejdzie ani do PO, ani PSL - _ Nie chcę być w Platformie Obywatelskiej, uważam, że dzisiaj moim obowiązkiem jest przestrzegać Polaków przed niszczącym polskie życie publiczne żelaznym uściskiem PO i PiS-u _ - mówi posłanka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t115582.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;po;czystce;kto;odejdzie;nastepny,24,0,705816.html) PiS po "czystce". Kto odejdzie następny? Klub poselski PiS opuścił już Jan Ołdakowski. Wśród następnych kandydatów do odejścia wymieniani są: Paweł Poncyljusz, Paweł Kowal i Lena Dąbkowska-Cichocka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t90819.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/migalski;za;usunieciem;poslanek;stoi;ziobro,225,0,705761.html) Migalski: Za usunięciem posłanek stoi Ziobro Europoseł uważa, że Ziobro chce zrzucić na nie winę za wynik w wyborach samorządowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t115577.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ponad;polowa;polakow;pis;popelnil;blad,126,0,705918.html) Ponad połowa Polaków: PiS popełnił błąd Natomiast 21 proc. uważa, że decyzja o wyrzuceniu posłanek była słuszna.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)