Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
krrit
23.10.2010 11:07

Prezydent prosi media o umiar

Komorowski chce monitorować napięcie polityczne w debacie publicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(charlesdyer/CC/Flickr)

Prezydent Bronisław Komorowski rozmawia z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji, Radą Etyki Mediów oraz przedstawicielami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

Jak powiedział w piątek prezydencki minister Sławomir Nowak, Komorowski pragnie dowiedzieć się, w jaki sposób media mogą zaangażować się w _ monitorowanie napięcia politycznego w debacie publicznej _.

_ - Metody na krótką metę nie ma; dom szybko się burzy, a długo odbudowuje. Trzeba go odbudowywać w wielu miejscach na raz i różnymi metodami, Żadne urzędowe nakazy tu nie pomogą, jeśli powstają kodeksy, to świadczą one o słabości obyczaju _ - powiedział Dworak. Dodał, że konieczny jest dialog w środowisku dziennikarskim. _ Trzeba znaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia, dotyczącą wspólnych wartości _ - przekonywał szef KRRiT.

W poniedziałek Komorowski ma się spotkać z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Nowak zaznaczył, że prezydent chce zachęcić do aktywności, która miałaby w konsekwencji ograniczać agresję w polityce. Wyraził nadzieję, że aktywność prezydenta przełoży się na poprawę jakości debaty publicznej.

W związku z wtorkowym zabójstwem w łódzkim biurze PiS prezydent spotkał się w piątek z marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną, premierem Donaldem Tuskiem, szefami SLD i PSL - Grzegorzem Napieralskim i Waldemarem Pawlakiem oraz przewodniczącymi klubów parlamentarnych PO, PiS i PSL.

Czytaj w Money.pl

Tagi: krrit, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz